301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 15:15
 
Itır Esen hakkında karara varıldı
MISS Turkey 2017 yarışmasında Türkiye Güzeli seçilen Itır Esen'in tacının elinden alınmasına neden olan 15 Temmuz paylaşımlarıyla ilgili yargılandığı dava sonuçlandı.
MAGAZİN Haberi
Itır Esen hakkında karara varıldı

MISS Turkey 2017 yarışmasında Türkiye Güzeli seçilen Itır Esen ve  tacının elinden alınmasına neden olan 15 Temmuz paylaşımlarıyla ilgili yargılandığı davadan beraat etti.

22 Eylül 2017’de yapılan güzellik yarışmasında Itır Esen’in, 15 Temmuz 2017’de attığı mesajı gündeme gelmiş ve tacı geri alınmıştı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da Itır Esen’e halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçundan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı. Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Itır Esen, “Tweet’i hakaret kastıyla paylaşmadım. Yanlış anlaşıldım” demişti.

Dava görülen ilk duruşmada karara bağlandı. Itır Esen, “Yanlış anlaşıldığım için çok özür dilerim. Paylaşımımın bu şekilde anlaşılacağını düşünsem bu şekilde paylaşımda bulunmazdım. Amacım halkın sosyal bir kesimini aşağılamak değildi. Suçsuzum” dedi. Ceza alması durumunda hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasını isteyen Esen, "Hakkımda tayin olunacak cezanın para cezasına çevrilmesini talep ediyorum. Bu mümkün olmadığı takdirde ertelenmesini talep ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ıtır esen, miss turkey , kraliçe, beraat kararı
Yorumlar
Haber Yazılımı