Haber Detayı
08 Eylül 2017 - Cuma 22:44
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Esra Erol'da
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Fatma Betül Sayan Kaya Esra Erol’da programına katıldı.
TV&MEDYA Haberi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Esra Erol'da

 

 

Esra Erol’un bugün de programında Arakan’da yaşanan insani dramı ele aldı.  

 

Yeni sezonda yeni bir format ile izleyicisinin karşısına çıkan, Esra Erol bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Fatma Betül Sayan Kaya ile telefon bağlantısı gerçekleştirdi.

 

Arakan’lı Müslümanların sığındıkları kampı ziyaret eden Bakan Fatma Betül Sayan Kaya Esra Erol’da yaşadıklarını anlattı.

Emine Erdoğan ile Arakan’lı Müslümanların sığındıkları Bangladeş’teki kampı ziyaret eden Fatma Betül Sayan Kaya  “gerçekten çok zor şartlarda gittik. Oraya gittiğimizde Sayın Hanımefendi ve beraberinde Dış işleri Bakanımız ben Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak ve İnsan Hakları Başkanımız Ravza Hanım ve Cumhurbaşkanımızın oğlu Bilal Erdoğan ile birlikte orada sığınmacıların neler yaşandığını dinledik. Çocukların ve yaşlıların Arakan bölgesinde neler yaşadıklarını, evlerinin nasıl yakıldıklarını ve kadınların yaşadığı zor şartları gördük. Ve bir anne, bir kadın olarak yüreğim sızladı. İnsanların yaşadıklarını orada dinlemek bizim için büyük acıydı.” Dedi.

 

Esra Erol “ Şunu merak ediyorum. Dünya orada yaşananlara nasıl kayıtsız kalıyor. Orada yaşanan dramı ve acıyı nasıl görmezden geliyor ?”

 

Fatma Betül Sayan Kaya soruya “ Dünkü Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin en büyük ziyaret amacı, Dünya kamuoyunun dikkatini çekmekti.” Sözleriyle yanıt verdi.  

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: esra erol, arakan
Yorumlar
Haber Yazılımı