Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 10:10
 
Anneler Gününde En Çok Hangi Hediye Alınıyor
Annelerimiz, En Değerli Varlıklarımız, Peki Onlara En Çok Hangi Hediyeleri Almayı Tercih Ediyoruz?Anneler çocuklarında sadece bir çiçek bekliyor olsalarda, çocukları onlara daha çok ne alıyor?
KADIN Haberi
 Anneler Gününde En Çok Hangi Hediye Alınıyor

Online araştırma şirketi DORinsigntʹın yaptığı araştırma sonuçları yayımlandı.Anneler Gününde En Çok Hangi Hediye Alınıyor ? Araştırması…Anneler Günü Araştırmasına göre; Anneler Günü hediyelerinin şampiyonu kıyafet olurken, anneler en çok çiçek istiyor.Anne çiçek bekliyor, çocuklar kıyafet alıyor.Türkiyeʹnin en büyük izinli veri tabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight tarafından gerçekleştirilen " Anneler Günü Araştırması", yaklaşan Anneler Günü öncesinde annelerin beklentilerini ve hediye tercihlerini ortaya çıkardı.Anneler Gününde En Çok Hangi Hediye Alınıyor Soruna yanıt arayan Dorinsight, yaklaşan Anneler Günü öncesinde, hediye alacakların tercihleri ve annelerin beklentilerini, yaptığı ʹ Anneler Günü Araştırmasıʹ ile ortaya çıkardı. Araştırmaya göre annelerin yüzde 53ʹü çocuklarından kendilerine çiçek almalarını istiyor.

Buna karşın annelere alınan hediyeler listesinin en tepesinde ise giysi kıyafet ürünleri ve küçük ev aletleri bulunuyor.Teknolojik Hediyelerde Daha çok küçük Akıllı Ev aletleri ve Akıllı Telefonlar var.Araştırma sonuçlarına göre annelere alınan hediyeler listesinin en tepesinde yer alan giysi kıyafet ve küçük ev aletleri ürünlerini, annelerin en çok istediği hediye olan çiçek, yüzde 47ʹlik tercih edilme oranı ile takip ediyor. Bunun yanı sıra yüz kişinden 43ʹü de annesine ayakkabı, yüzde 39ʹu şal, eşarp ve fular, yüzde 37ʹsi çanta, yüzde 34ʹü parfüm ve yüzde 25ʹi de kozmetik ürünleri almayı tercih ediyor.Anneler Gününde En Çok Hangi Hediye Alınıyor ?Araştırmada katılımcılarının;yüzde 23ʹü annelerini yemeğe götürmeyi, yüzde 22ʹsi mücevher, yüzde 20ʹsi cüzdan, yüzde 13ʹü saat, yüzde 11ʹi tablet ve akıllı telefon,yüzde 9ʹu kitap, yüzde 7ʹsi çikolata, yüzde 6ʹsı seyahat-tatil, yüzde 5ʹi hediye çeki, yüzde 3ʹü ise spor malzemeleri almayı tercih ediyor. Yüzde 9ʹu ise annelerine kendi yaptıkları hediyeyi vereceklerini belirtiyor.Anneler en çok çiçek istiyor!Yapılan araştırmaya göre Anneler Günü hediyesi olarak annelerin en çok beklediği hediyelerin başında yüzde 52 ile çiçek geliyor. Giysi kıyafet ürünleri, parfüm ve ayakkabı beklentisi de olan annelerin istekler listesinde küçük ev aletleri, kitap, çikolata, tatil, spor malzemeleri, spa-masaj, el yapımı hediyeler, evcil hayvanlar, cüzdan/çanta ve saat de bulunuyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: anneler günü, hediye , araştırma
Yorumlar
Haber Yazılımı