Haber Detayı
13 Mayıs 2016 - Cuma 18:17
 
Aynur Aydın 'Emanet Beden' İle Damga Vurmaya Kararlı
Müzik Dünyasına kalite ve en önemlisi hareket geri geldi. Her çıkardığı albüm ile Türkiye’de ses getirmeyi başaran, özellikle de adını Türkiye sınırlarının dışına taşıran Aynur Aydın “EMANET BEDEN” albümü ile müzik dünyasına bir kez daha damga vurmaya kararlı...
MÜZİK Haberi
Aynur Aydın 'Emanet Beden' İle Damga Vurmaya Kararlı

Aynur Aydın, geçtiğimiz günlerde “Bİ’ DAKİKA” isimli şarkısı ile müjdelediği “EMANET BEDEN”  albümünü SEYHAN MÜZİK GOLD etiketi ile çıkardı. Albümde, Yılmaz ERDOĞAN’ın eşi başarılı oyuncu Belçim BİLGİN ile birlikte  sözleri Murat GÜNEŞ’e müziği Dünyaca ünlü aranjör Moh DENEBİ’ye ait “Ninni” isimli düet sürprizi dikkat çekti. Belçim Bilgin yaptığı açıklamada “Aynur Aydın bu ülkenin çok önemli seslerinden biri. Ayrıca sesi olduğu kadar imza attığı besteleri de çok kaliteli. Avrupa’da bu genç, güzel ve bir o kadar da kalitesi sesi hem biliyor hem de yakından takip ediyor. İnanıyorum ki bu albüm Türkiye ve Avrupa’da büyük ses getirecek.” Diye konuştu.
 
GÜNAH SEVAP” şarkısının geçtiğimiz yıl müzik listelerini alt üst etmesinin ardından, “EMANET BEDEN” isimli albümüne kendi bestesi ile start vermenin heyecanını yaşayan Aydın;  “BU ALBÜMLE SİZE KENDİNİZİ SORGULATACAĞIM” diyerek albümde yer alan  12 şarkının da felsefi bir bütünlük taşıdığını söyledi. Murat GÜNEŞ, Günay ÇOBAN, Habil CEYHAN, Zeki GÜNER gibi bestecilerle kamp kuran Aynur AYDIN ince eleyip sık dokuyarak hazırladığı albümde Mustafa CECELİ, Erhan BAYRAK, İskender PAYDAŞ ve Moh DENEBİ gibi alanında profesyonel isimler ile çalıştı.  Dünya’ca ünlü isimlerle bir araya gelen Aynur AYDIN, Henrik & Ulf Jansson yönetmenliğinde STOCKHOLM SENFONİ ORKESTRASI eşliğinde kaydedilen EMANET BEDEN’in mastering’i Beyonce, Adele, Sam Smith, Justin Bieber gibi isimlerin albümlerine imza atan Tom Coyne (Sterling Sound) tarafından yapıldı.

Kaynak: Editör: Ali Çetin Akbayrak (GYY)
Etiketler: Aynur Aydın, Emanet Beden
Yorumlar
Haber Yazılımı