301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 14:41
 
Berfin Gürsoy'dan yepyeni bir single
Berfin Gürsoy, 'Topla Kalbini' isimli yepyeni çalışmasını dinleyicileriyle buluşturuyor!
MÜZİK Haberi
Berfin Gürsoy'dan yepyeni bir single

 

 

Müzisyen, şarkıcı, ses tasarımcısı ve eğitimci Berfin Gürsoy; “Topla Kalbini” isimli yepyeni çalışmasını 9 Mart Cuma günü Avrupa Müzik markasıyla yayınlandı

 

2015 yılında “Eyvallah” ve “Detay” isimli çalışmalarını yayımlayan Berfin Gürsoy, şimdi de “Topla Kalbini” isimli yepyeni çalışmasıyla karşımıza çıkıyor. Çalışmada “Topla Kalbini”, “Topla Kalbini Club Versiyon” ve “Yelkovan” isimli 3 şarkı yer alıyor. Sözü ve müziği sanatçıya ait şarkıların aranjesi ve mixi Meriç Demir, masteringi ise Emre Kıral tarafından yapıldı. Serhan Yasdıman ve Selahattin Güzelel gibi müzisyenlerin de emeğinin geçtiği çalışmanın imaj fotoğraflarını ise Halil Güzel çekti.

 

Berfin Gürsoy kimdir?

1985 doğumlu Berfin Gürsoy; Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Dünyanın 26 ülkesinde eğitim veren SAE Institute’de ses mühendisliği okudu. Bunun yanı sıra stüdyo teknikleri, ses üretimi, tonmaisterlik, müzik amaçlı ses yalıtımı üzerine de eğitim gördü. Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Çocuk ve Gençlik Koroları ile TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Korosu’nda da müzik eğitimi alan sanatçı; İnci Ayağ, Tolga Salman, Serbülent Yasun, Payam Koryak ve Sevingül Bahadır gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu.

 

Türkçe pop, 80’ler, 90’lar, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, Greek müzik (Yunanca) ve etnik müzik türlerinden oluşan geniş bir repertuara sahip olan sanatçının şarkı, belgesel-dizi müzikleri gibi eserleri bulunuyor.

 

Yüksek lisans eğitimini yarıda bırakarak 2011 yılında İstanbul’a yerleşen Berfin Gürsoy, İstanbul’daki sahne çalışmalarına ek olarak dizi, film, reklam müzikleri besteleyip seslendiriyor. 14 yıldır profesyonel olarak müzik çalışmalarını da sürdüren sanatçı, yurt içi ve yurt dışında aktif olarak konser programına devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: berfin gürsoy, topla kalbini, avrupa müzik, yeni single
Yorumlar
Haber Yazılımı