Haber Detayı
09 Aralık 2016 - Cuma 14:34
 
Bilge Nihan "NET" ile Müzik Severlere Tekrar Merhaba Dedi
Berlin doğumlu Bilge Nihan'ın müzik hayatı küçük yaşlarda piyano eğitimi ile başlayıp, Güzel Sanatlar Lisesi ile devam etti. Aynı yıllarda Berlin Klasik Türk Müziği Derneği'nde görev almaya başladı ve TRT Avrupa Ses Yarışması'nda 2.lik ödülünü aldı...
MÜZİK Haberi
Bilge Nihan

Bursu olarak devam ettiği 4 senelik klasik şan eğitiminin yanısıra Sosyal Pedagoji Yüksek Öğrenimi ile eğitim hayatını tamamlarken, bir yandan da profesyonel müzik hayatına giriş yaptı.

2006 da radikal bir kararla Türkiye'ye yerleşerek, İstanbul daki ilk yıllarında birçok pop müzik sanatçısına vokalist olarak eşlik etti. 2012 itibarıyla ise solist olarak kendi çalışmalarına ağırlık vermeye başladı.

Müziği ve aranjesi Cüneyt Yamaner’e ait olan "NET" teklisinde, sözlerin yazarı Bahadır Tatlıöz de Bilge Nihan'a  eşlik ediyor. Bahadır  Tatlıöz ile dostlukları geçmişe dayanan Bilge Nihan, bu projede Bahadır Tatlıöz ile aynı şarkıyı seslendirmenin büyük bir keyif olduğunu belirtti.

Video klibinin yönetmenliğini Bahadır Tatlıöz ve Gülşen Aybaba'nın birlikte üstlendiği “NET” GNL Müzik etiketi ile yayında.

Kaynak: Editör: Ali Çetin Akbayrak (GYY)
Etiketler: Bilge, Nihan, "NET", ile, Müzik, Severlere, Tekrar, Merhaba, Dedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı