301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 14:27
 
Emrehan'Söz ve Müzik dalında iddalıyım'
Zorba Müzik Yapım etiketi ile ilk profesyonel single albümü olan ‘’Yak Gemileri’’ ile merhaba diyor müzikseverlere. Müziğin evrenselliği ile birleştirdiği bu müzik serüveninde bende varım dedirtecek besteleri olduğunu söylüyor.
MÜZİK Haberi
Emrehan'Söz ve Müzik dalında iddalıyım'

1982 yılında KIRIKKALE’ de doğdu. O bir sağlıkçı aslında. 1982 yılında KIRIKKALE’ de doğdu. Müzikle ilişkisi lise yıllarında başladı. Çeşitli özel sektörelerde ve sağlık alanında uzun yıllar çalıştı. Fakat 2008 yılında  hem çalışıp hem müzik üretmeyi tercih etti. Bu kararın üzerinden 11 yıl geçmesine rağmen işk günki gibi müziğin yüreğini heran kıpır kıpır ettiğini söylemeden geçemiyor. 2009 yılında Türk halk müziği korosu, musiki cemiyeti  solistliği ile solistlik hayatına merhaba demiş. Çeşitli konserlerde kendini göstermeye çalışmış.

2010 yılında kendisinde söz müzik alanındaki yeteneğini keşfettiğini söylüyor. Bunu ilk bestesi olan KAL GİTME takip ediyor. Ardından YARALI KARA SEVDA , KIZ AYVAYI YEDİN SEN, YAK GEMİLERİ v.s derken söz ve müziği kendisine ait 32 tane bestesinin olduğunu dile getiriyor. İlk single albümünün trap/pop dalında olmasının özel bir nedeni olmadığını düşünüyor. Zamanı ve yeri geldiğinde yapılacak olanın kendini gösterdiğini ve her şeyi akışına bıraktığını söylüyor.

Bestelerinde yer alan sözler albümlerini farklı kılacak unsurlardan olacağa benziyor.  Uzun süredir görülmemiş incelik ve özenle yazılmış; özlenen bir tada sahip tüm sözler. Albüme adını veren çıkış şarkısı “Yak Gemileri” sanki bir feryat gibi yükseliyor.Herkesin diline dolanacak gibi görünüyor.

Bir müzik gönüllüsü olan sanatçı kimliği ile Emrehan , söz-müzik yazarı  Emrah SAYGISUNAR olarak tanınmak istiyor. 2008 yılından beri müzik çalışmalarına ağırlık veriyor.
istendiği takdirde belgesel müziği ve jingle’da  besteleyebileceğini söyeleyen Emrehan , istenirse vokalistliğie ‘de göz kırpıyor. 11 seneden beri sürdüğü müzik çalışmalarına şu sıralarda evinde yalnız kaldığı zamanlarda beste yaparak devam ediyor. Ve sevenlerine ve müzikseverlere müziğin evrenselliğinden uzaklaşmamalarını ve müziğin kendilerini sardığı heryerde onunla hem eş dost hem arkadaş kalarak müziği her daim ayakta tutmalarınıda sözlerine eklemeden geçemiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: emrehan, yak gemileri
Yorumlar
Haber Yazılımı