Haber Detayı
30 Aralık 2017 - Cumartesi 09:35
 
Enes Batur'dan ilk açıklama geldi
Altın Kelebek ödüllerinde en iyi youtuber olarak ödül alan Enes Batur'un ödülü daha evvel yaptığı bir paylaşımın tepki alması sonrası elinden geri alınmıştı.Batur,bu konu ile ilgili ilk açıklamasını yaptı
SOSYAL MEDYA Haberi
Enes Batur'dan ilk açıklama geldi

Hürriyet tarafından her yıl düzenlenen Altın Kelebek ödüllerinin 44. yılına özel açılan en iyi youtuber  kategorisinde ödül alan Enes Batur'un ödülü yapmış olduğu bir paylaşımın sosyal medyada aşırı tepki görmesi nedeniyle geri alınmıştı.

Hürriyet'ten dün yapılan bir açıklama ile Batur'un ödülünün geri alındığı açıklanmıştı.Batur, bu gelişmeler üzerine bir basın açıklaması yaptı.

Enes Batur'un o açıklaması aynen şöyle

Ben Enes Batur… 

19 yaşındayım. Milleti için canı pahasına görev yapmış bir polis emeklisinin oğluyum. Bugüne kadar hep hayallerimin peşinden koştum. 4 yıla yakın bir zamandır dijital kanallarda yüzlerce video yayınladım. Milyonlara ulaştım. Öyle ki Hürriyet Gazetesi de  bana ‘Altın Kelebek’ verdi. Bugün verilen ödülün geri çekildiğini öğrendim. Canları sağ olsun. 5 milyon 500 bin abonem beni bilir. 

Geçmişte, bazı yasal oyunları oynarken videolar çektim, paylaştım, eğlendim ve eğlendirdim. Bu oyunlarda zaman zaman argo ifadeler de yer aldı. Kötü örnek olabileceğim hiç aklıma bile gelmemişti. Kendi halimizde eğlendiğimiz argo söz içeren videolarımı da yanlış anlaşılacağını fark edince kaldırttım. 

Bu arada, gerçek hayat hikayemden esinlenen,  aylardır çalıştığımız ve 19 Ocak’ta vizyona girecek olan ENES BATUR Hayal mi Gerçek mi? filminin montajını da tamamladık. Filmim; dijital dünyada zaman geçiren  gençlere iyi örnek olmak için çekilen tam bir aile filmi. 

Yıllar önce, tamamen yasal olan oyunları oynarken çektiğim videolar ile gündemi meşgul ettiğim için kamuoyundan özür dilerim. 

19 Ocak’ta sinemada görüşmek dileğiyle. Mutlu yıllar.

Saygılarımla,

Kaynak: Editör:
Etiketler: enes batur, basın açıklaması, altın kelebek
Yorumlar
Haber Yazılımı