Haber Detayı
13 Eylül 2017 - Çarşamba 16:34
 
Fenerbahçe'nin acı günü
Fenerbahçe Asbaşkanı Hakan Dinçay hayatını kaybetti
SPOR Haberi
Fenerbahçe'nin acı günü

Yakalandığı amansız hastalık nedeniyle  Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı ve Voleybol Şube sorumlusu Hakan Dinçay hayatını kaybetti. Fenerbahçeʹnin resmi internet sitesinden yapılan başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verildi: ˮKulübümüzün Asbaşkanlarından Hakan Dinçayʹı tedavi gördüğü hastanede kaybettiğimiz haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Yöneticimiz Hakan Dinçayʹa Allahʹtan rahmet; Dinçay ailesi, sevenleri ve tüm Fenerbahçe Camiasıʹna başsağlığı dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübüˮ


HAKAN DİNÇAY KİMDİR? 1961 yılında İstanbulʹda doğan Hakan Dinçay ömrünü Fenerbahçeʹye adadı. 1994 yılından beri aktif olarak Fenerbahçeʹye hizmet etti. 2002ʹden bu yana da yönetim kurulu üyeliği yaptı. Fenerbahçe Voleybol Şubesiʹnin başarılarında önemli rol oynayan insanlardan biri oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım amatör sporlara daha fazla eğilme kararı aldığında Hakan Dinçayʹı da voleybol şubesiʹnde görevlendirdi. O zamana kadar Fenerbahçeʹnin kadınlarda da erkeklerde de şampiyonluğu yoktu. Fenerbahçe, son 15 yılda voleybolda büyük başarılar kazandı. Türkiyeʹde kadınlarda ve erkeklerde üst üste şampiyonluklar gelirken sarı melekler Avrupaʹnın ve dünyanın zirvesine çıktı. Erkek Voleybol Takımı da Avrupaʹdan kupa getirmeyi başardı. Bu süreçte Hakan Dinçay hep voleybol Şubesi sorumlusu olarak görev yapıyordu.

İki kız bir de erkek babası olan Hakan Dinçay maalesef geçtiğimiz yıl amansız hastalığa yakalandı. Hakan Dinçayʹın vefatı sadece Fenerbahçe camiası için değil Türk sporu için de büyük bir kayıp. Hakan Dinçayʹa Allahʹtan rahmet, başta ailesi olmak üzere Fenerbahçe Camiasıʹna, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fenerbahçe, Asbaşkanı Hakan,Dinçay, vefat
Yorumlar
Haber Yazılımı