Haber Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 17:18
 
Gazeteci Rahşan Gülşan yepyeni bir sayfa açtı
Sözcü gazetesinin magazin eki Şık'ın kapatılmasıyla işinden olan Rahşan Gülşan yepyeni bir sektöre geçti.
MAGAZİN Haberi
Gazeteci Rahşan Gülşan yepyeni bir sayfa açtı

Medyaextra.com/Özel Haber

Bir dönemin en popüler köşe yazarlarından olan Rahşan Gülşan, magazin yazıları yazdığı köşesini kaybettikten sonra hayatında yepyeni bir sayfa açtı ve kendini görsel sanatlara verdi.

6 aydan fazla bir zamandır hiçbir gazeteye bağlı olmayan Gülşan şu günlerden Sözcü'de pazarları popüler teknoloji yazıları yazıyor ama tüm bunların dışında yepyeni bir sayfa açıp çok farklı bir işe yöneldi.

Gülşan, artık çektiği fotoğraf ve mini kliplerle kendini geliştiriyor ve bu yeni sektörde kendine yer edinmeye çalışıyor.Bu konuda Gülşan'ın destekleyen ünlü isimlerden biri de  sanatçı Sıla Gençoğlu.

İkili zaman zaman yaptıkları çalışmaları sosyal medya hesabından paylaşıma açıyorlar.Gülşan, geçtiğimiz günlerde Sıla ile yaptığı bir çalışmayı "Hayatım değişiyor. Ben dirensem de, ayaklarımı değişmemek için asfalta saplasam da değişiyor. Gazetecilik, yani köşe yazarlığı benim bildiğim şekilde artık yapılamaz hali geliyor. Yeni Türkiye dedikleri şey bize yabancılaşmak istiyor, sesimiz duyulmasın, kadın haklarını unuttursun istiyor. Altı aydan fazladır bir gazeteye bağlı değilim. Sözcü'de pazarları popüler teknoloji yazıyorum çok sevdiğimden ama hepsi bu. Şimdilerde yeni bir sayfa açmaya çabalıyorum hayatımda. Videolar çekiyorum, fotoğraflar çekiyorum. Öğreniyorum, deniyorum ve kırk yaşından sonra en iyi bildiğin işten ağlaya ağlaya uzaklaşıp yeni bir kariyer yaratmanın zorluklarını yaşıyorum. Korkuyorum, endişelerime yenilmemeye çalışıyorum ama insanım yine kendimi endişelenirken buluyorum. Bu iş de bu çabalarımın meyvelerinden biri. @silagencoglu(Canımmmm ) için çekmiştim. Buradan da paylaşıp işime sahip çıkmak istedim. Ürkeğim biraz henüz bu konuda. Beğenirseniz layklarınızı ve yorumlarınızı esirgemeyin. Çok iyi geliyor!" notuyla paylaştı. 

İşte o çalışmalardan örnekler...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazeteci, Rahşan Gülşan, sıla gençoğlu, fotoğrafçılık, sözcü gazetes
Yorumlar
Haber Yazılımı