Haber Detayı
22 Ağustos 2017 - Salı 11:49
 
GÜVEN YÜREYİ…Murat Boz’un Tweetini Bekliyorum
O Ses Türkiye yarışması ile tanınan Güven Yüreyi, büyük çıkış yakaladığı müzik piyasasında hızla yükselmeye devam ediyor. Çıkarmış olduğu “Sen Maşallah” şarkısı 1 ay içinde video paylaşım sitelerinde 17 milyondan fazla dinlemiş durumda.Başta Ebru Gündeş ve başarılı şarkıcı Derya Uluğ’dan büyük destek alan Güven Yüreyi ile keyifli bir sohbet yaptık…
MÜZİK Haberi
GÜVEN YÜREYİ…Murat Boz’un Tweetini Bekliyorum

 

 

 

 

Müzik ile ilk ne zaman tanıştınız?

Müzik ile ilk tanışmam aslında anne karnındayken diyebilirim.  Müzisyen bir ailenin çocuğuyum.  Daha bebekken sazlı sözlü ninniler söylenirdi bana. Büyük ihtimal müzik kulağı böyle gelişti. 10 yaşında klavye çalmaya başladım. Mahallemizin müzisyen ağabeyleriyle takılmaya başladım. 13 yaşıma geldiğimde düğün sahnelerinde şarkı söylemeye başladım. 18 yaşıma geldiğim de ise profesyonel sahne hayatım başladı. Sahne almadığım neredeyse mekân kalmadı.

ARKADAŞ ISRARI İLE O SES TÜRKİYE’YE KATILDIM

O Ses Türkiye yarışmasına katılmaya nasıl karar verdiniz?

Benim için tamamen sürprizdi aslında. Ben Kuşadası’nda yaşıyordum o günlerde.. Yarışmanın Kuşadası seçmelerinin olduğu öğrendik.  Arkadaşımın gerçekten yoğun ısrarı ile yarışmanın seçmelerine gittik. Elemelerde bir gün önce düğün salonunda seslendirdiğim Selami Şahin’den Sev Belalı Ben Sevdalı şarkını seslendirdim. Düğünde gelen yoğun ilgi benim şarkıyı seçmeme neden oldu. Seçmelerden bir hafta sonra da programa davet edildim.

Yarışma beklentilerinizi karşıladı mı?

Yarışmaya katılan herkes gibi benim de beklentilerim vardı. Ama ben daha çok sesimi yarışma aracılığıyla kitlelere duyurmak için beklentiye girmiştim. Aslında asıl olan beklentinin ne olduğu ve onu nasıl doyurabildiğin. Ben o konuda şanslı olduğumu düşünüyorum. İlk program çekimimde dört değerli jüri üyesini döndürmüştüm. Sevgili ebru Gündeş yanıma sahneye gelip benimle düet yaptı. Yarışma boyunca halkımızın desteği ve yoğun ilgisini hem htim. Belki yarışmayı birinci olarak tamamlayamadım ama beklentilerimi karşıladığını düşünüyorum. Dediğim gibi birazcık neyi beklediğinle ilgili..

MURAT BOZ’UN TWEETİNİ BEKLİYORUM

Murat Boz ile aranız nasıl? Görüşüyor musunuz? Yeni çalışmanız hakkında neler söyledi?

Murat Boz’un takımında yarıştığım günden itibaren hep desteğini gördüm. Çok değerli bir insan, müzik adamı.  Hep iyi şeyler yapmamı istedi. Benimle ilgili beklentileri ne açıkçası çok motive oluyordum. Yarışma’da sonra görüşemedik ama takip ettiğini biliyorum. Bizim için çok emek verdi.  Açıkçası ilk projem için düşüncelerini merak ediyorum. Hatta benimle ilgili bir tweet  atmasını bile bekliyorum  ne yalan söyleyeyim.

Murat boz ile düet yapmak ister misiniz?

Tabi ki isterim. Farklı olabileceğini düşünüyorum.  İler de ne olacağını kim bilir?

Yarışmadan sonra hayatınızda neler değişti?

Aslında ben farkında olmadan hayatımda bazı şeyler değişti. Her şeyden önemlisi müzik çevrem genişledi. Daha çok sahne almaya başladım.  Sesimi duyurmaya başladım.  Bana karşı beklentiler oluştu. Mesela sahnemi izlemek için yurt dışından gelen dinleyicilerim oldu. Sanat camiasında birçok sanatçı arkadaşım oldu. Sahnelerine davet ettiler. Konserlerime konuk oldular. Bunlar benim için çok değerli. Daha ne isteyebilirim ki.

EN ÇOK DERYA ULUĞ’UN DESTEĞİNİ HİSSETTİM

Sektörde en çok hangi isimlerden destek gördünüz?

Öncelikle Ebru güneş diyebilirim. Kendisinin takımında yarışmama rağmen yarışma boyunca çok destek oldu bana. Yarışma esnasında yaptığımız düet beni o hafta birinci yaptı.  Biranda halkın gönlüne yerleştim.  En çok desteğini hiyim diğer bir sanatçı arkadaşımda Derya Uluğ oldu. İlk single çalışmamı yapmaya karar verdiğim andan projeyi sizlerle paylaşana kadar geçen o sürede benim tüm heyecanımı paylaştı. Keza Asil Gök, Fettah Can, Kerimcan Durmaz, Caner Çalışır, Deniz Erten, Yılmaz Morgül, Yaşar İpek’te hep destek oldular bana

Ünlü isimlerden aranızda geçen bir anınız varsa anlatabilir misiniz?

Sevgili Derya Uluğ geçenlerde beni bir konserinde sahneye davet etti. Biz o gün ilk kez “Sen Maşallah” ı sahnede birlikte seslendirdik. Öyle yoğun bir ilgiyle coşkuyla karşılaştık ki, ,işte o zaman duyduğum büyük heyecanımı bastırabildim.  Derya’nın “Sen Maşallah”ta bana eşlik ettiği nakarat bölümleri şarkımıza ayrı bir tat kazandırdı diyebilirim. Sağolsun dedim ya benim için her güzel şeyi yaptı.

Sen Maşallah’tan bahsedebilir misiniz?

Ben uzun yıllardır Kıbrıs’ta Merit Maxim Royal sahnesinde sahne alıyordum zaten. Bir gün ünlü aranjör müzisyen Asil Gök’ten mesaj aldım. “Sen Maşallah” şarkısını benimle paylaştı. Şarkının hangi sanatçıya uygun olabileceğini sordu bana bende dinler dinlemez bana dedim tabiî ki.  Bu projeyi yapmaya prodüktörüm Arda Cancıoğlu ve menajerim Cihan Tükel ile birlikte karar verdik.  Şarkının bize htirdiği öyle bir duygu vardı ki biran önce şarkıyı duyurmaya karar verdik. Ben şarkının yansıttığı duyguya bakıyorum. Beni yakaladığı için o duyguyu paylaşmak istedim.

Bu projeden beklentiniz nelerdir?

Ben müzik adamıyım. Duygularla besleniyorum. Kendi şarkım diye demiyorum ama insanı içine çeken bir durumu var. Müziğinde ve sözlerinde kayboluyorsunuz adeta.. Tabi ki en büyük etken sevgili Derya Uluğ ve Asil Gök gibi başarılar isimlerle çalışmış olmam. Otomatik beklentilerde yükseliyor. “Sen Maşallah” çıktığı gün beş saat içinde iTunes’da 2. Sıraya yükseldi.  Bu gerçekten çok önemli benim için. Çocukluğumdan beri idol olarak gördüğüm Tarkan’ın yeni albümünü geçerek ikinci sıraya Bu isimlerle aynı liste de olabilmek zaten hedefime ulaştırdı beni.

Derya Uluğ ile yollarınız nasıl kesişti?

Derya Uluğ ile çok eskiden tanışıyoruz. İzmir’den.. Bu projeyle daha da yakından tanıma fırsatı buldum. Çok değerli bir insan.

 

KIBRIS HALKINDAN BÜYÜK DESTEK GÖRÜYORUM

Derya Uluğ  ile video klip’te beraber kamera karşısına geçtiniz. Nasıl bir video klip oldu?

Stüdyo’da şarkının son halini dinlemek için buluştuğumuzda böyle bir fikir ortaya attım. Ama ne yalan söyleyeyim benim için büyük bir sürpriz oldu. Derya’yı sette gördüğümde hala inanamıyordum. 18 saate yakın bir çekim süremiz oldu. Ve benimle aynı şekilde yorulduğundan eminim. Gerçekten bu devirde kimse kimseye böyle destek olmaz. Sesi gibi kalbi de çok güzel. Video Klibimizi Bedran Güzel yönetmenliğinde Kıbrıs’da karpaz yarımadasında çektik. Sanırım Karpaz’da klip çeken ilk biz oldu. Eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan muhteşem zengin  görselliğe sahip bir yer olduğunu söyleyebilirim. Uzun yıllardır Kıbrıs’ta sahne aldığım için özellikle Kıbrıs halkı tarafından çok büyük destek görüyorum. Klip çekimlerimiz sırasında çekimlerimizi ziayarete gelip bize iyi dileklerde bulundular. Beni oğulları yerine koydular. Kıbrıs benim ikinci vatanım diyebilirim. Ama orada en büyük desteği bana Merit Maxim Royal verdi. Kendimi çok şanslı olarak görüyorum. Muhteşem bir güvenin içinde sadece müziğimi yapıyorum

KASIM’DA YENİ PROJE VAR

Single sonrası başka projeniz varmı?

 Olmaz mı ? hem de büyük ters köşe yapacağım büyük bir projem daha var.  Kasım ayı gibi paylaşmayı planlıyoruz.  Söylediğim gibi Kıbrıs’ta her hafta Maxim Royal’de sahnem var. Bu kış çok sürprizlerim olacak. Benim buralara kadar gelmem de r tanışmamıza  vesile olan Arda Çancıoğlu’dur. Hikâyem, O Ses Türkiye’den sonra Kıbrıs’ta başladı.  Bu yüzden zaten klibi de burada çekmek istedik.

Röportaj : Funda Erkoç / Yeni Çağrı Gazetesi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜVEN YÜREYİ,murat Boz, ebru gündeş, sen maşallah , derya uluğ, o ses tü
Yorumlar
Haber Yazılımı