301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 01:46
 
İPhone'cular 3 Kameraya Hazır mısınız?
Apple kolları sıvadı; üç kameralı iPhone için çalışmalarına hız verdi.
TEKNOLOJİ Haberi
İPhone'cular 3 Kameraya Hazır mısınız?

Huawei'den sonra İPhoen'da 3 kameralı olarak geliyor...

Üç lensli kamerasıyla bu sene adından söz ettireceğe benzeyen teknoloji devini yakından araştıran uzman Jialin Lu, iPhone üçlü kamera sisteminin stereoskopik görüş ile gelişmiş 3 boyutlu algılama sunacağı görüşünde. Bu algılamada kamera sensörlerinden ikisi, tek bir nesnenin farklı açılardan görüntüsünü yakalamaktan sorumlu olacak. iPhone ile nesne arasındaki mesafenin ölçümü içinse üçgenleme yöntemi devreye girecek.

Tüm bu süreç ile üç kameralı iPhone arka kamerasının artırılmış gerçeklik amaçlı 3 boyutlu algılama özelliğinden faydalanacağı ifade ediliyor. Yani öndeki iPhone X TrueDepth Kamera sistemi gibi arka kamera da farklı deneyimler sunmuş olacak.

Lu, aynı zamanda üçüncü lensin geliştirilmiş yakınlaştırma yetenekleri için daha uzun odak uzunluğu sağlayacağının da altını çiziyor. Bu sayede bir iPhone ilk defa 3x optik yakınlaştırma sunmuş olacak. Kısacası kullanıcılar, dijital vizörde dijital yakınlaştırmadaki gibi bulanık bir görüntü görmeden görüntüyü 3 kat daha yakından görmüş olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: iphone, üç kameralı iphone
Yorumlar
Haber Yazılımı