Haber Detayı
07 Ekim 2017 - Cumartesi 15:21
 
Kart okuyucular en büyük yardımcımız
Cep telefonu ya da fotoğraf makinesi gibi cihazlarda kullandığınız, veri depolama özelliği olan hafıza kartlarında bulunan verileri bilgisayar ortamına kart okuyucu cihazlar yardımıyla kolaylıkla ve hızlıca aktarabilirsiniz...
TEKNOLOJİ Haberi
Kart okuyucular en büyük yardımcımız

 

Cep telefonu ya da fotoğraf makinesi gibi cihazlarda kullandığınız, veri depolama özelliği olan hafıza kartlarında bulunan verileri bilgisayar ortamına kart okuyucu cihazlar yardımıyla kolaylıkla ve hızlıca aktarabilirsiniz. Ancak kart okuyucu seçimi yaparken hafıza kartınızla uyumlu olmasına dikkat edin. Çünkü piyasada SD, MICRO SD, MEMORY STICK, SDXC, SDHC, MMC, CF gibi pek çok farklı hafıza kartı bulunmaktadır. Bu hafıza kartları hem özellik hem de görünüş olarak birbirinden oldukça farklıdır. Bu yüzden kullandığınız taşıyıcı bellek ile uyumlu olan kart okuyucu seçmelisiniz. Kart okuyucularda da Paralel, USB ve Firewire yoluyla bilgisayar ile bağlantı kuran modeller mevcuttur. Bu modeller arasından tercihinize göre seçim yapabilirsiniz.

Çoklu Kart Okuyucular

Çoklu kart okuyucu modellerinde bir kart okuyucuda birden fazla hafıza kartını okuma özelliği mevcuttur. Mesela fotoğraf makineniz ve cep telefonunuzda bulunan hafıza kartlar farklıysa çoklu kart okuyucu tercih ederek iki yerine tek cihaz alabilirsiniz. Ya da ailecek kullanabileceğiniz bir çoklu kart okuyucu tercih edebilirsiniz. Kart okuyucu modellerini www.butikteknoloji.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kart, okuyucular, en, büyük, yardımcımız,
Yorumlar
Haber Yazılımı