301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 19:50
 
Kediye işkence yapan askere 2252 TL para cezası
Erzincan'da orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence yaptığı gerekçesiyle adliyeye sevk edilen askerin serbest bırakılmasından sonra Erzincan Valiliğinden bir açıklama geldi.
- Haberi
Kediye işkence yapan askere 2252 TL para cezası

Erzincan Valiliği, kediye işkence yapan askere, 2252 TL para cezası verildiğini açıkladı.

Valilik açıklaması aynen şöyle

T.C.
ERZİNCAN VALİLİĞİ
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 

03.12.2017 günü ilimizde meydana gelen ve kamu vicdanını derinden yaralayan elim olayın faali T.H. Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilmiştir.

Erzincan Sulh Ceza Hakimliğince;

Hukukumuzda hayvana yönelik suçlarla ilgili olarak TCK 151/2 düzenlemesinin sadece sahipli hayvanlara yönelik olduğu, sahipsiz hayvanlara ilişkin mevzuatımızın yetersiz olduğu sahipsiz hayvanlarla ilgili açık bir kanuni cezai müeyyidenin TCK yahut sair kanunlarda bulunmadığı iş bu noksanı izale anlamında TCK 151/2’de yer alan sahipli kelimesinin tasfiyesi ile sahipsiz hayvanlar yönünden de hukuki himayenin ve cezai müeyyidenin sağlanmış olacağı anlaşıldığından sahipli kelimesinin anayasaya aykırılığı hususunda anayasa mahkemesine itiraz başvurusunda bulunulmasına,

Şüpheli T. H.’nin CMK’nın 190’uncu maddesince adli kontrol altına alınmasına ve adli kontrol tedbirleri kapsamında şüphelinin haftanın 7 günü, günde 2 defa kolluk birimine imza atmasına,

Karar verilmiştir.

Ayrıca şüpheliye 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunun 8’inci maddesinin 2’nci fıkrası ve 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 35’inci maddesi gereğince 2252 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Yine ilgili hakkında Milli Savunma Bakanlığımızca görevlendirilen müfettiş heyetini idari tahkikat işlemi devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: kedi, işkence, kediye işkence, asker, erzincan valiliği
Yorumlar
Haber Yazılımı