Haber Detayı
23 Kasım 2016 - Çarşamba 13:00
 
Kuzey Işıkları Altında İZLANDA
TURİZM Haberi
Kuzey Işıkları Altında İZLANDA

Aktif volkanları, buzulları, fiyortları, gayzerleriyle yeryüzünün en bakir coğrafyalarından İzlanda, gezginlerin son dönemde en çok rağbet gösterdiği rotalardan biri. FEST Travel’ın 2-8 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştireceği “Kuzey Işıkları Altında İzlanda” gezisi, bu benzersiz atmosferdeki yolculuğunuzu muhteşem bir doğa olayıyla taçlandırmayı amaçlıyor. 

 

Avrupa ve Amerika kıta plakalarının çarpışma noktasındaki İzlanda’nın güneyinde, gökyüzünde inanılmaz bir renk cümbüşü yaratan Kuzey Işıkları’nın (Aurora Borealis) peşine düşeceğiniz bu yolculuk, doğanın vahşi güzelliğini bir kez daha gözler önüne serecek. FEST Gezginleri, gündüzleri ülkenin doğal ve kültürel güzelliklerini deneyimlerken akşamları da Kuzey Işıkları’nın en iyi gözlemlenebileceği noktalara doğru keşif gezilerineçıkacak.

 

Kutup bölgesine en yakın başkent Reykjavik, yeryüzündeki en eski meclise evsahipliği yapmış UNESCO Dünya Mirası Thingvellir Ulusal Parkı, göz kamaştıran Mavi Lagün, ülkenin en önemli çavlanı Gulfoss, Alpleri andıran peyzajıyla Skaftafell, doğa harikası Jökulsárlón Buzul Gölü ve 2010 yılında patladığında gündemi uzun süre meşgul etmiş olan ünlü Eyjafjallajökull Volkanı bu gezinin ana durakları olacak.

 

 

Yolculuğun aktarma noktası olan Oslo’da geçirilecek zamanı keyiflendirecek bir sürpriz de programda yer alıyor: FEST Gezginlerinin, buzdağı görünümlü tasarımı birçok ödüle layık görülen Oslo Opera Binası’nda sahnelenecek Bizet’nin ünlü eseri “Carmen”e biletleri hazır!

 

Yeryüzünün bakir kalan son coğrafyalarından İzlanda’da, ışığın, buzun ve ateşin doğayla dansını izleme fırsatını kaçırmayın.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuzey, Işıkları, Altında, İZLANDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı