301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 19:22
 
Nofrost Buzdolabı Alt Kısım Neden Soğutmaz
TEKNOLOJİ Haberi
Nofrost Buzdolabı Alt Kısım Neden Soğutmaz

Nofrost Buzdolabı Alt Kısım Neden Soğutmuyor

Buzdolabı teknolojisinin hayatımıza girmesi ile birlikte önemli avantajlardan yararlanabiliyoruz. Dünyanın her yerinde gündelik yaşamın merkezinde kendisine yer edinmiş olan buzdolabı teknolojisinde birbirinden farklı model seçenekleri bulunuyor. Bu durumda farklı kullanım ihtiyaçlarına odaklı bir buzdolabı kullanımının gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Buzdolabı teknolojisinin etkin bir şekilde kullanıldığı evlerde, buzdolaplarına ilişkin olarak çeşitli arızalanmalarda meydana gelebiliyor. Özellikle de soğutmama sorunları, temel işlevi soğutma olan buzdolaplarında en sık görülen arızaların başında geliyor. Buzdolabının teknolojisi çerçevesinde de nofrost modellerinde görülebilen alt kısmın soğutmaması sorununun çözümü mümkündür ancak bunun için profesyonel Soğanlık Arçelik Servisi merkezi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan teknisyenlerin görev aldığı Kavacık Arçelik Servisi merkezi hizmetleri ile buzdolaplarının en kısa zaman dilimleri içerisinde yeniden ilk günkü performans kalitesinde kullanımının gerçekleştirilebilmesi sağlanıyor. Bu neden ile de öne çıkan buzdolabı kullanımı sırasında nofrost modellerinde alt kısmın soğutmama sorununun dikkate alınarak, çözümü için en kısa zaman dilimleri içerisinde profesyonel ve kurumsal buzdolabı servis hizmetlerinden yararlanılması gerekir. Çünkü buzdolaplarının alt kısımlarındaki meydana gelen soğutmama problemleri, zaman içerisinde onarılmaz ise daha da genişleyerek, buzdolabında daha yüksek maliyetli arızalanmaların meydana gelmesine neden olabilecektir.

Profesyonel beyaz eşya teknisyenleri tarafından yapılan kontroller de genel olarak buzdolabının nofrost bölümünde bulunan evap olarak isimlendirilen soğutucu peteklerde ısıtıcı ve ısıtıcıları çalıştıran ‘NTC’ ya da metal termostat şeklinde ısı sensörleri bulunur. Bu noktada da söz konusu parçalarda bir arıza meydana gelmesi ya da soğutucu fanların arızalanması nedeni ile üst kısımdan, al bölüme soğuk hava akışının kesilmesine neden olur. Çünkü buzdolabının bu hava akışını sağlayan kanallarda tıkanıklık meydana gelebiliyor. Bu tıkanıklıkların çözümü için buzdolabının dinlendirilmesinin dışında aynı zamanda da buzdolabının tıkanıklığına neden olan etkenlerin yani arızaların ortadan kaldırılması gerekiyor. Bunun için gerekli olan tüm müdahaleler Acıbadem Arçelik Servisi merkezi uzmanları tarafından yerinde gerçekleştirilerek, cihazlardaki sorunların giderilmesi sağlanıyor. Üstelik bu müdahalelere yönelik olarak 1 yıllık garanti desteğinin sunumu da gerçekleştirilmektedir.  Böylelikle aynı sorundan kaynaklı arızalanmaların tüketici cephesinde mağduriyet oluşturmasının önüne geçiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: buzdolabı
Yorumlar
Haber Yazılımı