Haber Detayı
11 Temmuz 2017 - Salı 10:36
 
ÖSYM LYS sonuçları açıklanıyor
LYS sonuçları için gözler sonuc.osym.gov.tr sitesinde açılacak olan sorgulama ekranına döndü. ÖSYM LYS sonuç ekranını açacağı saati ilan etti. LYS sonucları bugün saat 23.59'a kadar açıklanacak.
GÜNDEM Haberi
ÖSYM LYS  sonuçları açıklanıyor

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi LYS sonuçlarını bugün sonuc.osym.gov.tr sitesinden açıklıyor. LYS sonuç ekranı üzerinden adaylar verilerine ulaşabilecekler. Peki LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak? Bu konuda ÖSYM'nin sitesinde yer alan saat uyarısı dikkat çekti. 

ÖSYM LYS sınav takvimini ve saatini paylaştı. Ancak saat konusunda geniş bir aralık verildi. Şimdiye kadar LYS sonuçları hep mesai saatinden sonra açıklanıyordu. Bu kez 11 Temmuz 2017 salı günü saat 23.59'a kadar açıklanacak mesajı geldi. Bu geniş zaman aralığı da ÖSYM'nin LYS sonuçlarını her an açıklayabileceği şeklinde yorumlandı. 

LYS sonuçlarına açıklandığı anda internethaber.com sitesi üzerinden aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

11 Temmuz 2017 salı günü LYS sonuçları ilan edildikten sonra ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek. Sonuçlar, T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yapılarak görülebilecek. 

LYS tercihleri : Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlanmıştı. Buna göre, üniversite tercihleri 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖSYM, LYS, , sonuçları, açıklanıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı