301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Ocak 2019 - Pazar 13:02
 
Paris Gece Yaşamını Merak Ediyor musunuz?
DÜNYA Haberi
Paris Gece Yaşamını Merak Ediyor musunuz?

Sizler için hazırladığımız bu rehberi okuduktan sonra hemen Paris uçak bileti alıp bu güzel şehri ziyaret etmek isteyeceksiniz.

 

Paris Gece Yaşamı

Paris’in her köşesinde saat kaç olursa olsun eğlenecek bir yer bulabilirsiniz. Akşam saatlerinde Champ-Elysees'den Zafer Takı'na kadar ışıl ışıl caddelerde yürüyebilirsiniz. Gene Montmartre (Ressamlar Tepesi)'ye giderek buradaki bira evleri ya da restoranlardan görkemli Paris manzarasını seyredebilirsiniz. Montmarte'nin gecesi de gündüzü kadar keyiflidir. Geç saatlerde şehirdeki hit caz kulüplerinin bulunmuş olduğu Montmarte yada Marais sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz. Üniversitelerin açık olduğu  dönemlerde en kalabalık ve hareketli olan bölgeler Quartier Latin ve St.Germain des Pres'tir.

Bunun haricinde; şehrin en önde gelen kabarelerini ziyaret edebilirsiniz. Sadece bu kabarelere giderken şort terlik benzer biçimde giysiler giymemeye ve şık olmaya itina gösteriniz. Paris'in en meşhur kabaresi Moulin Rouge ya da en büyük kabaresi olan Le Lido'ya gidecekseniz evvel rezervasyon yaptırmalısınız. Şehrin önde gelen öteki mühim kabareleri ise; Crazy Horse Salon ve Les Folies Bergere'dir. Bu kabareler, düzenledikleri görkemli şovlarla, adlarından sıkça söz ettirirler.

Bir çok gece kulübü yada restoran girişte sizin ne giydiğinizi denetim etmektedir. Eğer mekanın üslubuna bakılırsa giyinmediğiniz düşünülürse sizi içeri almayabiliyorlar. Bu mevzu Paris gece hayatında dikkat edilmesi gerekenlerden konulardandır. Paris’te gece yaşamı denildiği vakit akla gelen ilk yer Bastille bölgesidir. Bu bölgede en meşhur gece kulüplerinden biri Barrio Latina’dır. Dört kattan oluşan olan mekanın her katında değişik müzik çalınmaktadır. Buda büstlerinin yer almış olduğu dekoruyla dikkat çeken Buddha Bar ve öğrenciler tarafınca tercih edilen Duplex de mühim mekanlardır. Şanzelize caddesinin çevresinde ve caddede bulunan gece kulüpleri ise fiyat mevzusunda birazcık pahalıdır. Ek olarak buradaki mekanlarda kıyafet kontrolü yapılmaktadır. Burada tercih edilen mekanlar içinde Queen Club, Le Club 79, Black Calavados sayılabilir. Bastille’nin tam merkezinde yer edinen Rue de Lappe CaddesiParis gece yaşamının kalbi olarak anılmaktadır. Genel anlamda Erasmus öğrencilerinin ve turistlerin ağırlıkta olduğu bu bölge, lokal halkın minimum bulunmuş olduğu bölgelerdendir.

Pigalle bölgesi ise striptiz clublar ile meşhur bir bölgedir. Paris'in en meşhur kabaresi Moulin Rouge da burada bulunmaktadır. Gece kulüplerinde erotizm daima ön plana çıkmaktadır. Aynı şekilde Le Lido da burada bulunmaktadır. Bölgede erotizme ilişik eserler, heykeller ve resimlerin yer almış olduğu yedi kattan oluşan bir Paris Erotizm Müzesi (Musée de l’Erotisme de Paris) bulunmaktadır. Gece kulüplerinin en fazla olduğu  yerlerden biri Rue de la Huchette’dir. Dar bir geçitte bulunan bu caddede fiyat bakımından oldukça uygun barlar ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Paris’in en iyi gece kulüpleri içinde, bir çatı katı bar-gece kulübü olan Wanderlust sayılabilmektedir. Gece saat 23.00’dan sabah saat 06.00’a kadar açık olan bu gece kulübü yalnız perşembe cuma ve cumartesi günleri etkinlik göstermektedir. Internasyonal öğrencilerin ve turistlerin ağırlıkta olduğu bir gece kulübü olan Concretede örnek verilebilir. Gare de Lyon bölgesinde yer edinen bu gece kulübü, Paris gece yaşamı için en iyi seçeneklerden biridir. Şanzelize caddesinde yer edinen White Room da en iyi gece kulüplerindendir. Birazcık pahalı olsa da en iyi Dj’lerin performans sergilediği yerlerden biridir. Mekan belirli bir saate kadar restoran olarak hizmet vermekte ve yalnızca cumartesi günleri belirli bir saatten sonrasında gece kulübüne dönüşmektedir.

Hadi hemen Paris uçak bileti alıp bu güzel yapıyı ziyaret edin.

Kaynak: Editör:
Etiketler: paris gece yaşamı, paris , uçak bileti
Yorumlar
Haber Yazılımı