Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 23:07
 
RTÜK evlilik programlarına dur dedi!
Rtük şikayetler doğrultusunda yeni sezonda evlilik programlarının yapılmaması için düğmeye bastı.
TV&MEDYA Haberi
RTÜK evlilik programlarına dur dedi!

RTÜK, uzun süredir tartışılan evlilik programları için tek tek kanallarla görüştü ve yeni sezon için bir takım kararlar alındı.


İddialara göre; RTÜK, kanallarla  toplantılarını yaptı. Pazartesi günü ilk  Kanal D yöneticileri anlaşma sağlandı. Kanalda izdivaç programı yapılmayacağına ve yeni başlayan ‘Gel Barışalım’ programınında kaldırılacağı ve Yapımcının, yepyeni bir format ile yeni bir program yapılacağı iddia ediliyor.

Perşembe günü iki toplantı gerçekleştiren RTÜK, ilk toplantıyı Show TV ile yaptı. Seda Sayan ve Uğur Arslan’ın sunduğu ‘Evleneceksen Gel’ programı kaldırılmış. Seda Sayan’ın bu sezon Show TV’de cezaevi mağdurlarıyla ilgili bir program yapacağı söyleniyor.

Diğer toplantı ise FOX TV ile yapıldı. RTÜK, Seda Akgül’ün sunduğu ‘Ne Seninle Ne Sensiz’ programının kaldırılmasını istedi. Seda Akgül de cuma günü programa ara vereceklerini, yeni formatıyla Eylül’de ekrana geleceğini duyurmuştu.

Cuma günü ise toplantı Star TV ile yapıldı. Zuhal Topal’la programınında iddialara göre  kaldırılmasına karar verildi. Zuhal Topal’ın kanalda yeni format sunup sunmayacağı ise henüz belli değil.

ATV ile henüz görüşme yapmayan RTÜK, Esra Erol’la programının yeni sezonda ekrana gelmemesini isteyecekmiş.

Kaynak: Editör:
Etiketler: evlilik, izdivaç programları, esra erol, zuhal topal, seda sayan, seda akgül
Yorumlar
Haber Yazılımı