301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Eylül 2018 - Çarşamba 16:13
 
Sukhishvili Türkiye’ye Geliyor!
Gürcistan Milli Halk Dansları Topluluğu Georgian National Ballet Sukhishvili, dünya turnesi kapsamında Türk Seyircisiyle Buluşmaya Hazırlanıyor.
KÜLTÜR&SANAT Haberi
Sukhishvili Türkiye’ye Geliyor!

Gürcistan Milli Halk Dansları Topluluğu Georgian National Ballet Sukhishvili, dünya turnesi kapsamında Türk Seyircisiyle Buluşmaya Hazırlanıyor.

Bugüne dek 5 kıta, 100 ülkede, 300 turne ve 10 bin performans sergileyerek 65 milyon seyirciye ulaşan Gürcistan Milli Halk Dansları Topluluğu Georgian National Ballet Sukhishvili, Türkiye’ye geliyor. 19-20-21 Ekim tarihlerinde Bursa Merinos AKKM’de Bursalılarla buluşacak olan Sukhishvili, muhteşem gösterilerini sahneleyecek.

Gürcistan’ın geleneksel folklor öğelerini modern bir koreografiyle harmanlayan grup, sahnede görsel bir şölene imza atacak. 2 saat süren gösteride Gürcü halkının mücadelesini, kahramanlık hikayelerini muhteşem kostümleri ve Gürcü halkını tasvir eden koreografisiyle seyirciyi etkisi altına alacak.
 

SUKHİSHVİLİ HAKKINDA

İlia Sukhishvili ve Nino Ramishvili tarafından 1945 yılında kurulan topluluk Gürcistan' ın ilk ulusal profesyonel dans grubudur. Daha sonra birçok başka gruba önder olmuş bir ilk aynı zamanda. Tamamen kendilerine has bir Gürcü ulusal dans ve müzik tarzı geliştiren Nino Ramishvili (1910-2000) ve Iliko Sukhishvili (1907-1985), uzun yıllara yayılan sağlam bir ortaklık kurmuş ve kararlılıkla hayallerini gerçekleştirmişlerdir. Onların yaşam tarzlari ve sanatlari, birlikte yarattıkları yeni nesil dansçılar vasıtasıyla bir efsane olmuş ve günümüze kadar gelmiştir. Sukhishvili iki saatlik program süresince Gürcü ruhunu ve Kafkasya’yı yansıtan bir gösteri sunuyor.

Kaynak: Editör: Nihal Yeşiltaç Oran
Etiketler: Sukhishvili, Türkiye’ye, Geliyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı