Haber Detayı
06 Temmuz 2017 - Perşembe 23:13
 
Tarkan'ın o şarkısı hakkında benzerlik açıklaması
Tarkan'ın son albümü '10'daki 'Beni Çok Sev' şarkısının, Cem Özkan'ın 'Olmayacak Bir Hayal' ile benzediği yönündeki iddialara TMC Müzik'ten açıklama geldi.
MÜZİK Haberi
Tarkan'ın o şarkısı hakkında benzerlik açıklaması

Tarkan'ın büyük beğeni topğlayan albümü '10'daki 'Beni Çok Sev' şarkısının, Cem Özkan'ın 'Olmayacak Bir Hayal' ile benzediği yönündeki iddialara TMC Müzik'ten açıklama geldi.

TMC Müzik'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Günay Çoban şarkının söz yazarı olduğu için konunun birinci dereceden muhatabı değildir. Muhatabı olmamasına rağmen, şarkının 2013 yılında yapıldığını, noter ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) kayıtlarında belgeli olduğunu yazmıştır. Söz konusu, ‘Olmayacak Bir Hayal’ şarkısı 2012 yılında, yapımcılığını TMC Film Yapım'ın üstlendiği ‘Koyu Kırmızı’ dizisinin 7. bölümünde yayınlanmış ve 29.02.2012 tarihinde MSG'ye bildirilmiştir. Sosyal medyadaki yazışmaların muhatapları, sanatçımız Cem Özkan'ı mention'layarak, belki istemeyerek de olsa bizleri bu tartışmanın içine çekmiştir. Bizler, gerçeğin ne olduğunun netleşmediği bu tartışmanın Tarkan'a da zarar vereceğini düşünmekte, aynı zamanda gerek sanatçımız Cem Özkan'ın gerekse firmamızın doğru olup olmadığı netleşmeyen bu tartışmada yer almasını arzu etmemekteyiz. Cem Özkan'ın hem edisyonumuzda yer alması, hem de yorumcu sanatçımız olması nedeniyle, üyesi olduğumuz Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) Teknik Bilim Kurulu'na, iki şarkının besteleri arasında benzerlik olup olmadığı; varsa benzerliğin boyutuyla ilgili inceleme yapılması üzere başvuruda bulunduk.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarkan'ın, o, şarkısı, hakkında, benzerlik, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı