Haber Detayı
06 Ağustos 2017 - Pazar 14:52
 
Türk oyuncu Arjantin'de dernek kurdu!
2 aylığına davet edildiği dans yarışması için gittiği Arjantin’de 2,5 yıldır yaşayan Türk oyuncu Ergün Demir Buenos Aires’te Çaymathe adını verdiği yardım derneği kurdu.
MAGAZİN Haberi
Türk oyuncu Arjantin'de dernek kurdu!

 

 

 


 

2015 yılında bir televizyon kanalındaki dans yarışması için Arjantin’e giden oyuncu, her hafta canlı yayınlanan dans yarışmasında, 7 ay yarışarak, katılan 30 çift arasından ilk 10’a kaldı.

 

MAĞDURLARA YARDIM DAĞITTI!

 

Yarışma sonrasında geçen iki yılda, komedi türündeki iki tiyatro oyununda rol alan Demir, sonrasında geçtiğimiz yıl, kampanya ile topladığı yardımları selde ve sokaktaki mağdurlara dağıttı.

 

ÜÇ ÜLKENİN ORTAK PAYDASI; ÇAYMATHE!

 

Ülkede kendisine olan sevgi, ilgi ve desteğin artmasıyla, sosyal sorumluluk projelerine devam eden oyuncu, Arjantin’de Çaymathe adını verdiği bir dernek kurdu.

 

Yaşadığı üç ülkeden esinlenerek koyduğu Çaymathe; çay kelimesinin Türkçe, İspanyolca ve Fransızca yazılışlarının bir araya gelmesiyle ortaya çıkmış.  

 

Dernekte ihtiyacı olanlara toplanacak ve yapılacak yardımların yanı sıra; ücretsiz olarak haftanın belirli günlerinde oyunculuk, Fransızca, İspanyolca, Türkçe dersleri verilecek.

MELİKE BİRGÖLGE

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, oyuncu, Arjantin'de, dernek, kurdu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı