301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 21:50
 
Twitterʹda bu yıl en çok ne konuşuldu?
Bir yılı daha geride bırakırken sosyal paylaşım uygulaması Twitter'da Türkiye gündemine damga vuran enler belli oldu.
SOSYAL MEDYA Haberi
Twitterʹda bu yıl en çok ne konuşuldu?

Twitter’ın verilerine göre, bu yıl Türkiye’de en çok Beşiktaş konuşulurken en çok bahsi geçirilen hesap 11.7 milyon takipçiye sahip olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’a ait resmi hesap @RT_Erdogan oldu.

SPORDA BEŞİKTAŞ KONUŞULDU

Cumhurbaşkanını ise Başbakan Binali Yıldırım’ın 1.1 milyon takipçiye sahip resmi hesabı @TC_Basbakan izledi. 2017’de Sporda Beşiktaş Twitter’ı konuşturdu Beşiktaş gerek Türkiye Süper Ligiʹnde üst üste ikinci şampiyonluğunu kazanmasıyla gerekse de Şampiyonlar Ligiʹnde ikinci tura lider olarak yükselen ilk Türk takımı olmayı başarmasıyla Twitter’da en çok konuşulan futbol takımı olmayı başardı. Beşiktaşʹın Pepe, Medel ve Negredo gibi kariyerli oyuncuları transfer ederken başlattığı Come To Beşiktaş akımı da videolarla birlikte dünya ve Türkiyeʹde milyonlarca insana ulaşıp gündem oldu. Beşiktaş’ın ardından en çok etkileşime geçilen futbol takımı Galatasaray olurken, onu ezeli rakip Fenerbahçe izledi.

ELÇİN SANGU VE BARIŞ ARDUÇ LİSTE BAŞI

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi Twitter hesabı ise Twitter kullanıcılarının en çok etkileşime geçtiği bir diğer kurum oldu. Türkiye’nin Twitter’da favori ikilisi Elçin Sangu ve Barış Arduç Twitter’da Türkiye’de 2017 yılında da ünlüler dünyasında en çok konuşulan isim skandallarıyla ünlü, genç şarkıcı Justin Bieber oldu. Kanadalı şarkıcı Justin Bieber, hem en çok konuşulan hesap hem de en çok konuşulan hashtag oldu. Şarkıcıyı, en son Ateşböceği dizisinde rol alan ünlü oyuncu Seçkin Özdemir izledi. Bu yıl gönüllerin favori ikilisi olan Elçin Sangu ve Barış Arduç, Twitter kullanıcılarının da gündemindeydi. Twitter kullanıcıları bu sene ünlüler dünyası içinde en çok Elçin Sangu ve Barış Arduç’un resmi Twitter hesaplarıyla etkileşime geçti. AHBAP girişimiyle dikkat çeken ve ihtiyaç sahiplerine yardım sağlayan Haluk Levent bu ikiliyi takip eden isim oldu. En çok etkileşime geçilen diğer isimlerin arasında ise Kısmetse Olur yarışmacıları, Demet Akalın ve Zayn Malik bulunuyor.

 

Türkiye’de ve dünyada yaşanan depremler Twitter’a da yansıdı Bu sene Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve insan hayatını büyük ölçüde etkileyen depremler, yaşanan her olayın eş zamanlı konuşulduğu sosyal platform olan Twitter’da da konuşuldu. Eski milletvekili Melda Onur’un Haziran ayında İzmir’de yaşanan depremi iki saat öncesinden adeta “ haber veren” Tweet’i, Twitter kullanıcıları tarafından büyük ilgi gördü. Farklı kıtalar ve ülkelerde yaşanan depremlerle birlikte, Türkiye’de de bu sene sıkça meydana gelen bu doğa olayı sebebiyle, Twitter’da haber alanında en çok konuşulan ikinci hashtag deprem olduˮ

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: twitter, 2017 twitter, en çok konuşulanlar, teknoloji haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı