Yazı Detayı
05 Ekim 2017 - Perşembe 18:23
 
5 Ekim Koç Dolunayı
Özlem Çetinkaya Yılmaz
info@medyaextra.com
 
 

 

5 Ekim’de  Koç burcunun  12°42’ derecesinde Ankara saati ile saat  21:40’da bir Dolunay gerçekleşiyor.

KOÇ BURCU: Girişken, cesur, enerjik, canlı, heyecanlı, çoşkulu, sabırsız bir Dolunay.

3.EV: Kardeş, kuzen veya kardeş yerine koyduğumuz yakın çevremizdir. Eğitim, yayın, basın, medya, ticaret, reklam, pazarlama gibi konuları da kapsar. Ayrıca kısa mesafe ile gidilen yolları içerir.

Mundan astrolojide; komşu sınırı olan ülkeleri anlatır.

DOLUNAY:

DOLUNAY’lar hangi burçta gerçekleşecekse; bir süre önce karşıt burçta gerçekleşen Yeniaylar’a bakmalı. Bu Yeniaylarda ki işaret edilen konularla ilgili olarak Dolunay’larda bu konular açığa çıkarlar.

Yani Dolunay’lar astrolojik açıdan, gizli olanı açığa çıkaran, o güne kadar göremediklerimizi Güneş’in ışığını yansıtarak aydınlatan, dolayısı ile bizi bilgilendiren gök olaylarıdır.

Diğer taraftan Dolunay’larda duygusal olarak oldukça huzursuz olduğumuz günlerdir.

Aynı denizlerdeki gel-gitler gibi vücudumuzdaki sıvalarda Dolunaylarda yükselir. Dolayısı ile vücud sıvılarımızın etkilendiği şişkinlik yaşadığımız ve hormonal değerlerimiz olarak ta arttığı günlerdir.

DOLUNAYIN ŞİFRELERİ:

·         AY 12°42’ /Koç

·         GÜNEŞ 12°42’ /Terazi,  MERKÜR 10°20’ /Terazi kavuşumlu ve PLÜTO 16°51’ /Oğlak 90 derecelik kare açılı.

·         Dolunay’ın dispozitörü; Mars 19°15’/Başak  Venüs 19°18’/Başak ile kavuşumda.

  • ASC yöneticisi MERKÜR Dolunay’da Güneş ile kavuşumda.

 

Bu Dolunay enerjik, girişken, heyecanlı, çoşkulu, gözü pek, sabırsız,  meraklı bir Dolunay’ı anlatıyor. Sonu düşünülmeden girişilen işler nedeni ile açığa çıkacak olan durumlara hazırlıklı olalım.

Yükselen yöneticisi Merkür bu  Dolunay’da Güneş kavuşumlu. Dolayısı ile Dolunay’dan sonra takip eden günlerde; “ifşa” olacak olan anlaşmalara, atılan imzalara ve akitlere  dikkat çekmekte.

Ayrıca Merkür Diadem sabit yıldızı ile kavuşumda bu ise muhtemelen başkasının menfaati için kendini kurban eden enerjiye dikkat çekmekte.

Ayrıca iletişim konularıyla ilgili olarak ta, iki kere düşünmek” önemli.

Bu Dolunay’ı takip eden günlerde muhtemelen medya üzerinden; ifşa olan haberler sonucu daha önceden bilmediğimiz bazı konular açığa çıkabilir.

 

Kişisel olarak Dolunay’ın etkilerine baktığımızda; Koç- Terazi aksında yaşayacağımızdan “ben ve biz” dengesi, uyum ve karşımızdakinin hakkına saygı konusunda bazı açığa çıkışlar ve farkındalıklar yaşayabiliriz.

Bu farkındalıklar daha çok sosyal çevremiz, arkadaşlarımız, üye olduğumuz gruplar ile çocuklarımız ve aşkımız olan kişi ile gerçekleşebilir.

Değişitiren ve dönüştüren etkiler bizi zorlayabilir. Açığa çıkan durumlar ile tamamen yeniden yapılanabiliriz.

 

SABİT YILDIZLAR:

  • MERKÜR DİADEM kavuşumlu

Kişiye büyük bir cazibe verir. “Dişil güce” ve fedakarlığa işaret eder. Kişi başka larının menfaati için kendini kurban durumuna düşürebilir.

  • SATÜRN RAS ALHAGUE kavuşumlu
  • PLÜTO  VEGA kavuşumlu
  • PLÜTO RÜKBAT kavuşumlu

 

 

 

 

 

 

5 EKİM KOÇ DOLUNAY’ININ TÜRKİYE’YE ETKİSİ

5 Ekim’de  Koç burcunun  12°42’ derecesinde Ankara saati ile saat  21:40’da Türkiye haritasının 10. evinde bir Dolunay gerçekleşiyor.

Onuncu ev: İktidar, yöneticiler, ülkenin Dünya önünde duruşunu anlatır.

Dolunay nedeni ile yönetim ile ilgili sonu düşünülmeden yapılan çıkışlar ve “”ifşa” olacak olan konulara dikkat çekiyor gökyüzü. Dolunay’ın yükselene yerleşmiş olan Plüto ile 90 derecelik açısı nedeni ile; “yakıp, yıkan ve yeniden yapılandıran” bir enerjiden söz edebiliriz.

 

Dolunay 1 evdeki Plüto ile t-kare açı kalıbını oluştuyor. Dolayısı ile 7. evdeki Plüto da bu t- kareyi büyük kareye dönüştürüyor.

Dolayısı ile Türkiye için açık düşmanlarla ilgili, hem kendi güçlenirken düşmanın da yakıcı gücü ile karşı karşıya kalmak söz konusu olabilir.

Başak’ta ki Mars ve Venüs kavuşumu 4. evde oluşu ile; “vatan topraklarında  diplomatik bir mücadeleden” söz edebiliriz.

 

 

5 EKİM KOÇ DOLUNAYININ BURÇLARINIZA ETKİSİ

Koçlar ve yükselen Koçlar 1

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın birinci evinde yaşıyorsunuz. Dolayısı ile kendinizle ve imajınızla ilgili olarak daha önceden bilinmeyen bazı konular açığa çıkacak, muhtemelen ifşa olacaktır.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile; sizinle ilgili bazı konular ifşa olurken, başkalarının menfaati için kendinizi kurban durumuna  düşürmeniz (kendinizi feda etmeniz konusunda)  bir açığa çıkış yaşanabilir.

 

Boğalar ve yükselen Boğalar 12

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın onikinci evinde yaşıyorsunuz. Dolayısı ile kendi iç dünyanızda daha önceden bilmediğiniz bir konu ile ilgili olarak bir farkındalık yaşamanız söz konusudur.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile; kendi dünyanızda bir şeylerin farkına varırken, birilerin menfaati için kendinizi de feda ettiğinizi fark edebilirsiniz.

 

İkizler ve yükselen İkizler 11

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın onbirinci evinde yaşıyorsunuz. Dolayısı ile sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilgili daha önceden bilmediğiniz bazı konularla ilgili bir açığa çıkış yaşanabilir.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile arkadaşlarınızla ilgili bazı durumları fark ederken, birinin menfaati için kendilerini feda ettiklerinin farkına varabilirsiniz.

 

Yengeçler ve yükselen Yengeçler 10

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın onuncu evinde yaşıyorsunuz. Dolayısı ile kariyerinizle ilgili ve toplum önünde duruşunuzla ilgili daha önceden bilmediğiniz bazı kaonularla ilgili bir açığa çıkış yaşanacaktır.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile kariyeriniz ve toplum önündeki duruşunuzda birşeyler açığa çıkarken, başkalarının menfaati için kendinizi feda ettiğiniz açığa çıkabilir.

 

Aslanlar ve yükselen Aslanlar 9

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın dokuzuncu evinde yaşıyorsunuz. Yurtdışı konularında ve yüksek eğitiminizle ilgili konularda daha önceden bilmediğiniz bazı konularla ilgili bir açığa çıkış yaşayabilirsiniz.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile; yurtdışı ile bir konu ifşa olurken, başkalarının menfaati için kendinizi feda ettiğiniz ortaya çıkabilir.

Başaklar ve yükselen Başaklar 8

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın sekizinci evinde yaşıyorsunuz. Dolayısı ile ortaklıklarınız ve ortaklarınızdan elde ettiğiniz gelirlerinizle ilgili daha önceden bilmediğiniz bazı açığa çıkışlar yaşayabilirsiniz.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile; başkaları üzerinden elde ettiğiniz gelirlerle ilgili olarak bir takım konular açığa çıkarken, başkalarının menfaati için kendinizi feda ettiğiniz söz konusu olabilir.

 

Teraziler ve yükselen Teraziler 7

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın yedinci evinde yaşıyorsunuz.  Dolayısı ile evliliğiniz ve partnerinizle ilgili daha önceden bilmediğiniz bir durum açığa çıkacaktır.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile; eşiniz ile ilgili bazı konular açığa çıkarken; başkasının menfaati için kendisini feda ettiği bir durum da söz konusu olabilir.

 

Akrepler ve yükselen Akrepler 6

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın altıncı evinde yaşıyorsunuz. Dolayısı ile sağlığınızla ile ilgili daha önceden bilmediğiniz bir durum açığa çıkacaktır.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile; sağlığınız ile ilgili konular açığa çıkarken başkaları menfaati için kendinizi feda edişiniz söz konusu olabilir.

Yaylar ve yükselen Yaylar 5

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın besinci evinde yaşıyorsunuz. Dolayısı ile varsa eğer çocuklarınız ile daha önceden bilmediğiniz bazı konularla ilgili bir açığa çıkış yaşanabilir.

Eğer çocuğunuz yok ise sevgiliniz veya aşkınızla ilgili daha önceden bilmediğiniz bir konu ile ilgili bir açığa çıkış yaşayabilirsiniz.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile; çocuklarınız veya aşkınız ile ilgili konular açığa çıkarken başkaları için kendinizi feda etmeniz söz konusu.

 

Oğlaklar ve yükselen Oğlaklar 4

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın dördüncü evinde yaşıyorsunuz.  Dolayısı ile ebeveynleriniz veya köklerinizle ilgili daha önceden bilmediğiniz bir konunun açığa çıkışını yaşayabilirsiniz.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile; ebeveynlerinizle ilgili bazı konular ifşa olurken başkalarının menfaati için kendilerini feda edişleri de söz konusu olabilir.

 

Kovalar ve yükselen Kovalar 3

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın üçüncü evinde yaşıyorsunuz. Dolayısı ile kardeş/ kuzen ve yakın akrabalarınızla ilgili veya kardeş yerine koyduğunuz kişilerle ilgili olarak daha önceden bilmediğiniz bir konunun açığa çıkışını yaşayabilirsiniz.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile; kardeşlerinizle İlgili bazı konular ifşa olurken başkalarının menfaati için kendilerini feda edişleri söz konusu olabilir.

 

Balıklar ve yükselen Balıklar 2

5 Ekim Koç Dolunayını siz haritanızın ikinci evinde yaşıyorsunuz. Dolayısı ile maddi ve manevi değerleriniz ile ilgili bir açığa çıkış yaşanacaktır. Kendi “özdeğeriniz” ile ilgili bir  farkındalık  yaşayabilirsiniz.

Dolunay’da Güneş ile kavuşum yapan Merkür,  Diadem  sabit yıldızıyla etkileşimde.

Dolayısı ile; maddi ve manevi değerlerinizle ilgili bazı konular açığa çıkarken, başkalarının menfaati için feda ettikleriniz söz konusu olabilir.

 

 
Etiketler: özlem çetinkaya yılmaz, astrolog özlem, dolunay, koç dolunayı, astroloji
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
06 Ağustos 2018
11 Ağustos Güneş Tutulması
11 Temmuz 2018
13 TEMMUZ 2018 GÜNEŞ TUTULMASI
31 Mart 2018
31 Mart Dolunay'ında Neler Olacak?
16 Mart 2018
17 MART 2018 BALIK YENİAYI
28 Şubat 2018
2 Mart 2018 Dolunay'ında Neler Olacak?
12 Şubat 2018
15-16 Şubat 2018 Güneş Tutulması Bizi Nasıl Etkileyecek?
29 Ocak 2018
31 Ocak 2018 Aslan Ay Tutulması
16 Ocak 2018
17 Ocak Oğlak Yeniayı
02 Ocak 2018
2 Ocak 2018 Yengeç Dolunayı
18 Aralık 2017
18 ARALIK 2017 YAY YENIAYI
03 Aralık 2017
3 Aralık Dolunay'ında Neler Olacak?
11 Kasım 2017
18 Kasım Akrep Yeniay'da neler olacak?
04 Kasım 2017
4 Kasım 2017 Dolunayı Boğa Burcunda
17 Ekim 2017
19 Ekim Terazi Yeniayı
20 Eylül 2017
20 EYLÜL BAŞAK YENİAYI
09 Eylül 2017
6 Eylül Dolunay'ı sonrası neler olacak?
17 Ağustos 2017
21 Ağustos Güneş Tutulması
03 Ağustos 2017
7 AĞUSTOS 2017 AY TUTULMASI
17 Temmuz 2017
23 Temmuz Yeni Ay'da neler olacak?
08 Temmuz 2017
9 Temmuz Oğlak Dolunay'ı
17 Haziran 2017
24 HAZİRAN YENGEÇ YENİAY’I
05 Haziran 2017
9 HAZİRAN YAY DOLUNAYI
10 Mayıs 2017
11 Mayıs Akrep Dolunay'ında neler olacak?
26 Nisan 2017
26 Nisan Yeniay'da neler olacak?
08 Nisan 2017
11 NİSAN DOLUNAY’I
27 Mart 2017
“Yepyeni Bir Ben İçin, İlk Adım” 28 Mart Yeni Ay!
11 Mart 2017
12 Mart 2017 Dolunay'ında neler olacak?
05 Mart 2017
3 Mart- 16 Nisan VENÜS Retrosu
25 Şubat 2017
26 Şubat 2017 Yılın İlk Güneş Tutulması
10 Şubat 2017
11 ŞUBAT 2017 AY TUTULMASI
27 Ocak 2017
28 OCAK 2017 KOVA YENIAY’I
11 Ocak 2017
Ocak 2017 Yengeç Dolunayı
21 Aralık 2016
Merkür Retrosunda neler yaşanacak?
12 Aralık 2016
14 Aralık İkizler Dolunay'ı
27 Kasım 2016
29 Kasım Yeniay'ı
13 Ekim 2016
16 Ekim Dolunay'ında neler olacak?
02 Ekim 2016
1 Ekim Dolunay'ı neler getirecek?
15 Eylül 2016
16 Eylül'de Yılın 3 Ay Tutulması Yaşanacak!
01 Eylül 2016
1 Eylül Güneş Tutulması
31 Ağustos 2016
Yılın 3.Merkür Retrosu
17 Ağustos 2016
18 Ağustos Ay Tutulması
01 Ağustos 2016
2 AĞUSTOS 2016 ASLAN YENIAY’I
22 Temmuz 2016
20 Temmuz Dolunay'ında neler yaşanacak?
04 Temmuz 2016
4 TEMMUZ YENİAY’I Sezgilerimizin Yeniay’ı
20 Haziran 2016
20 Haziran Dolunay...Son Perde!
05 Haziran 2016
5 Haziran Yeniay'da bizi neler bekliyor?!
21 Mayıs 2016
22 Mayıs Dolunay'ında Neler Yaşanacak?
05 Mayıs 2016
6 MAYIS YENIAY’I
30 Nisan 2016
Merkür Retrosu ile hayatımızda neler değişecek?
21 Nisan 2016
22 NISAN DOLUNAY
20 Mart 2016
23 MART 1. AY TUTULMASI
13 Mart 2016
Mars Yay Burcunda
28 Şubat 2016
9 MART 2016 GÜNEŞ TUTULMASI
22 Şubat 2016
22 ŞUBAT 2016 DOLUNAY’I
22 Ocak 2016
24 OCAK 2016 ASLAN DOLUNAY’I
02 Ocak 2016
2016 Aslan Burcu
02 Ocak 2016
2016 Balık Burcu
02 Ocak 2016
2016 Kova Burcu
02 Ocak 2016
2016 Oğlak Burcu
02 Ocak 2016
2016 Yay Burcu
02 Ocak 2016
2016 Akrep Burcu
02 Ocak 2016
2016 Terazi Burcu
02 Ocak 2016
2016 Başak Burcu
02 Ocak 2016
2016 Yengeç Burcu
02 Ocak 2016
2016 İkizler Burcu
01 Ocak 2016
2016 Boğa Burcu
01 Ocak 2016
2016 Koç Burcu
09 Aralık 2015
11 ARALIK YENIAY’I
24 Kasım 2015
26 KASIM DOLUNAY’I
11 Kasım 2015
11 Kasım Yeniay'ı
Haber Yazılımı