Yazı Detayı
03 Ağustos 2017 - Perşembe 20:52
 
7 AĞUSTOS 2017 AY TUTULMASI
Özlem Çetinkaya Yılmaz
info@medyaextra.com
 
 
 
7 Ağustos’ta Ankara saati ile 21:10’da 15°25’ Kova burcunda; Kova-Aslan aksında bir Ay tutulması gerçekleşecek.
 

 

Kova burcu: özgürlükleri, devrimleri, sıra dışı olayları, farklı ve orjinal olanları anlatır. Ayrıca Kova yeni buluşların, keşiflerin burcudur. Teknoloji ile alakalıdır.
Dolayısı ile bu Ay tutulmasından sonra tüm bu konularla ilgili konularda bir açığa çıkış bekleyebiliriz. Belki de yepyeni bir buluşların adını duyabiliriz.
 
Ay tutulmaları; Ay ile Güneş’in karşı karşıya geldiği aynı Dolunay zamanında olduğu gibi insan üzerinde daha çok psikolojik etkilerini ortaya çıkaran kadersel olayları anlatır. Çünkü tutulmalarda Ay düğümleri bu konumlanmalara eşlik eder.
 
Sonuç olarak kadersel yaşayacağımız olayları anlattığından önemlidir.
Ay tutulmalarında aynı zamanda Dolunaylarda olduğu gibi; sonlanmaları, bir neticeye bağlamayı ve “gizli” olanı açığa çıkarmayı amaçlar.
Dolunaylarda Ay’ın çekim kuvveti nedeniyle Dünya üzerinde ki sularda yükselme görüldüğü gibi; insan vücudunda da vücut sıvılarımızda yükselme gözlenir. Bunların değerlerinde farklılıklar gözlemlenir. Dolayısı ile, bu günlerde, gergin ve stresli oluruz. Bazen uykusuz geçirdiğimiz geceler Ay’ın bu etkisini net olarak htiğimiz gecelere rastlarlar.
Sonuç olarak AYTUTULMALARI da Dolunaylar gibi benzer etkiler gösterirler.
 
AY TUTULMASININ ŞİFRELERİ:
·         15°25’ AY 15°25’ Kova burcunda 12.evde ve JÜPİTER 17°57’ Terazi ile 120° derecelik açıda 7.evde/8.burçta.
·         15°25’ GÜNEŞ 15°25’ Aslan burcunda 6.evde, 15°25’ AY 15°25’ Kova (12.ev) ile karşıt ve  MARS 11°43’ Aslan (6.ev) ile kavuşumda.
Güneş bir taraftan 13°35’ URANÜS 28°31’Rx Koç burcu (2.ev) ve SATÜRN 21°26’Rx ile 120 derecelik açılarda. Dolayısı ile “Büyük ateş üçgeni” açı kalıbını oluşturuyorlar.
·         ASC yön. JÜPİTER 17°57’ Terazi burcunda 7.evde 8.burçta ve ASC’yi 150 derece ile görmüyor. Diğer taraftan ASC NEPTÜN 13°35’Rx Balık ile kavuşumda.
·         PLÜTO 17°27’ Rx Oğlak ASC ile ve NEPTÜN 13°35’Rx Balık 60°’lik açıda.  Diğer taraftan JÜPİTER 17°57’ Terazi burcunda (7.evde 8.burç) ile partil kare açıda.
 
HALK:
Halk kendi iç dünyasında, asi, sıra dışı patlamaya müsait duygular içinde hissedebilir.
6.evdeki Güneş+Mars Aslan ile karşıt konumda oluşu ile; bir çeşit askeri yönetim ile baskı altında ve kapalı tutulduğu duygusunu yaşayabilir. Kendisini baskı altında htiğinden; tam aksine olan sıra dışı , asi, devrimci davranışlar gösterebilir. ÖZGÜRLÜK duygusu en çok hissedilen ve ihtiyaç duyulan duygu olabilir.
 
İKTİDAR: Açık düşmanlar evinde; ancak Halk ile iktidar arasında uyumun ve desteğin olduğunu görüyoruz.
Ancak İktidarın; müttefik ülkeler ve üye olduğumuz gruplar Avrupa Birliği, Nato, G 20 gibi üye olunan veya başka üye olunacak gruplarla arasında sorunlar yaşanacağı görülüyor. Bu sorunlar daha çok “YAPTIRIM” yönünde olabilir.
Türkiye’nin iktidarının güç kullanılarak bir takım değişimlere maruz bırakılacağı etkiler devrede olacak. (Plüto 11.ev 90 derecelik kare açı ile MC yöneticisi Jüpiter/ Terazi 7.ev).
Bu yaptırımların niteliği; daha çok hukuksal konular üzerine olabilir.
 
 
 
7 AĞUSTOS 2017 AY TUTULMASININ TÜRKİYE’YE ETKİSİ
 
 
 
 
7 Ağustos’ta Ankara saati ile 21:10’da 15°25’ Kova burcunda; Kova-Aslan aksında gerçekleşen Ay tutulması Türkiye’nin 2-8 aksında gerçekleşiyor ve 3-9 evlerini de etkiliyor.
 
Bu Ay tutulmasının konusu Türkiye için ödemeler, borçlar ile ilgili olup, bazı yeni borçların gündeme gelebileceği bir Ay tutulmasına işaret ediyor.
 
Türkiye’nin tepe noktasındaki 13° URANÜS (Nt) ve 13° NEPTÜN’ün (Tr)partil kavuşumda oluşuyla; ani beklenmedik kayıplara dikkat çeken bir gökyüzünü görüyoruz.
Muhtemelen iktidarı ilgilendiren bir kayıptan söz edebiliriz.
 
·         15°25’ AY 15°25’ Kova burcunun 9.evinde ve JÜPİTER 17°57’ Terazi ile 120° derecelik açıda 5.evden.
 
Ülkenin teknolojik gelişimleri, üniversitelerde bu konulara yapılan yatırımların da gündeme geleceği bir dönem. Kadersel olarak ta bu alanda bazı atılımların yapılma zamanı gelmiş olduğu gözüküyor.
 
Eğitim alanında uzay bilgisi, teknoloji ve bilim konusunda yapılan çalışmaların açıklandığı bir tutulma olabilir. Bazı yeni çalışmalar ile de özellikle üniversite düzeyinde yapılabilecek bazı keşiflerin de gündeme gelmesi mümkündür.
 
Gençlerin teknolojiye olan ilgisinde artık. Uzay ve teknoloji alanında bazı yeni gelişmeler beklide gençlerin sağladıkları başarılar (muhtemelen uluslar arası 9.ev) veya akademik düzeyde olarak kendini gösterebilecektir.
 
·         Türkiye’nin yükseleninde ki PLÜTO 12°20’ Rx/Yengeç ile transit VENÜS 08°16’/Yengeç kavuşum halindeler ve MC noktasına+ NEPTÜN 13°35’/Balık Rx’a  120 derecelik açıda.
 
-Ülke sanatçılarının bazılarını kaybetmemiz bugünlere rastlayabilir. Bazı ünlü sanatçılarımızın aramızdan ayrıldığını duyabiliriz.
 
-Sanatçılarından bazılarının ise; “devlet sanatçılığına” taşınması ve yüceltilmesi söz konusu olabilir.
 
-Ülkenin kadınlarının imajında “değişim ve dönüşüm”, dış görüntülerinde yeniden yapılanma.
 
-Bazı ülkenin saygın sanatçılarının yapacakları imaj değişikleri de söz konusu olabilir.
 
 
-Bazı sanatçıların, ilham kaynaklı eserleri ve bunların muhtemelen ödüllendirilmeleri bu tutulmanın konularından olabilir.
 
 
 
*
7 Ağustos 2017 AY TUTULMASININ burçlarımıza etkisi.
 
Koç ve yükselen Koçlar 11
 
Arkadaşlarım, ya her şeyim, ya hiç bir şeyim.
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Koçlar umutlar ve sosyal çevresi  olan alanda yaşayacaksınız.
Sosyal çevrede üye olduğunuz gruplarda, sosyal çevredeki arkadaşlarınız içinde ilişkiler konusunda bir netleşme ve gizli olan bir takım ilişkilerin açığa çıkışı ile ne yapmak istediğiniz konusunda netleşebilir ve ona göre adım atabilirsiniz.
Hak, hukuk, adalet ve karşınızda ki kişinin hakkına saygı bu Ay tutulmasında sizin konunuz oluyor.
*
Boğa ve yükselen Boğalar 10
Evimin patronuyu mu? – Emlak kralicesi mi?
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Boğalar kariyer alanınız ve kendinizi toplum önünde sergileyişinizle ilgili alanda yaşayacaksınız.
Dolayısı ile; kariyer alanınızda, otoriteniz ile gizli kalmış bir takım gizemli konuların açığa çıkışını yaşayabilirsiniz. Kariyeriniz ile ilgili netleşmemiş konular bu  tutulma sonrası netleşebilir ve bu sayede bir karara varabilirsiniz.
*
İkizler ve yükselen İkizler 9
Yabancı dil mi öğrensem? Yurtdışı ile ticaret mi yapsam?
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; İkizler yüksek eğitim, yurtdışı, yabancılar ve inançlar alanınızda yaşayacaksınız.
Yüksek eğitim alanınızda, kararsız kalmış olabilirsiniz. Tutulmanın etkisi ile fikirleriniz netleşir ve ne yönde gitmeniz gerektiğinin kararına varabilirsiniz.
Hayatınızda yurtdışı ile ilgili veya yurtdışı ile yaptığınız ticaretle ilgili bir takım açığa çıkan konular ile netleşebilirsiniz.
*
Yengeç ve yükselen Yengeçler 8
 
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Yengeçler  ortaklarınız, ödemeler borçlar ve eşten gelen gelirler alanınızda yaşıyorsunuz.
Dolayısı ile ortaklarınız, kredileriniz ve ödemeleriniz ile ilgili bilmediğiniz bir borç tutulma sonrası açığa çıkabilir.
Netleşmemiş bir miras olayınız bu tutulmanın etkisi ile açığa çıkabilir.
*
Aslan ve yükselen Aslanlar 7
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Aslanlar bu tutulmayı eş, partner ve açık düşmanlar alanında yaşayacaklar.
Dolayısı ile eşiniz ile aranızda netleşmemiş bazı olaylar bu tutulma sonucu açığa çıkan olaylarla bir karara varabilirsiniz.
Açık düşmanlarınızın kimler olduğunu bu Ay tutulması size gösterir.
*
Başak ve yükselen Başaklar 6
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Başaklar sağlık, günlük iş hayatınız, iş arkadaşlarınız alanında yaşayacaksınız.
Dolayısı ile; daha önceden bilmediğiniz bazı sağlık sorunlarınızı bu tutulma sonrası açığa çıkarabilir. Bu nedenle sağlığınızı ilgilendirecek bir takım kararlar alabilirsiniz.
*
Terazi ve yükselen Teraziler 5
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Teraziler aşklar, çocuklar, spor ve hobiler alanında yaşayabilirler.
Dolayısı ile; çocuklarınızla ilgili kararsız kaldığınız henüz netleşemediğiniz bazı konularda bu tutulmadan sonra bir karara varabilirsiniz. Aşklarınızla ilgili bilmediğiniz bir takım konular tutulma sonrası açığa çıkabilir.
Sizin daha önceden farkında olmadığınız bir yeteneğinizi değerlendirmek için yeni adımlar atabilirsiniz.
*
Akrep ve yükselen Akrepler 4
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; aile, ev, ebeveynleriniz ve atalarınız alanında yaşayacaksınız.
Dolayısı ile; eviniz ile ilgili tutulma öncesi netleşmemiş düşünceleriniz, tutulma sonrası bir karara varmanıza yardımcı olacak. Bilmediğiniz bazı konular açığa çıkış ile netlik kazanmanıza neden olabilir.
Evinizin görüntüsü ile ilgili bir dekorasyona da karar verebilirsiniz.
Anne ve babanızla ilgili bilmediğiniz veya sizin için net olmayan bazı konular tutulma sonrası netlik kazanabilir.
 Her şekilde tutulmadan sonra sağlam şekilde ayaklarınızın yere basmasını sağlayacak kararlar alacaksınız.
*
Yay ve yükselen Yaylar 3
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Yengeçler kardeş, kuzen gibi yakın akrabalarınız, yakın çevreniz alanında yaşayacaksınız.
Dolayısı ile; fikirlerinizle ve sözlerinize kendinizi ortaya koyduğunuz yakın çevrenizde dikkatleri üzerinize çekeceğiniz bir Ay Tutulması yaşayacaksınız. Bir takım fikir ve düşüncelerinizi kendinizi ortaya koyarak ifade ediyor ve açıklıyor olacaksınız.
Ayrıca eğitim, ticaret ve medya sektörüyle de ilgili bir Ay Tutulması olacağından bu alanlarda bir takım açığa çıkan durumlardan da söz edebiliriz.
Bu Tutulmanın etkisi ile belki bu güne kadar kararsız kaldığınız, medya, eğitim ve ticaret alanında henüz netleşmemiş fikirler bir sonuca bağlanmış olacak.
*
Oğlak ve yükselen Oğlaklar 2
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Oğlaklar bu tutulmayı maddi ve manevi değerleri alanında yaşayacaklar.
Dolayısı ile; maddi alanda netleşmemiş olan durumlar, “neyi ne şekilde yapayım ?” düşüncesi artık bu Ay tutulması ile netleşir ve açığa çıkan konular ile bir karara varmanızı kolaylaştırır nitelikte olacak.
Ay tutulması ile açığa çıkan konular sizin hassas tarafınıza dokunabilir. Kendinizi tutulma esnasında huzursuz hissedebilirsiniz.
*
Kova ve yükselen Kovalar 1
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Kovalar bu tutulmayı kendi kişisel ve imajı alanında yaşayacaklar.
Dolayısı ile; bu Ay tutulmasında karakteriniz ve kimliliğiniz ile ilgili daha çok sizi tanınır yapan olaylar söz konusu olup, toplum önünde ki kimliğini açığa çıkacak olaylar yaşanabilir. Bununla  birlikte  sağlam, ayakları yere basan bir duruş sergileyebilirsiniz.
Kalp sağlığınızla ilgili de dikkatli olmanız gerektiği anlaşılıyor haritadan Aslanlar için .
*
Balık ve yükselen Balıklar 12
7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Balıklar kişisel gelişim alanlarında yaşayacaklar.
Dolayısı ile kendi kişisel gelişiminizde Tutulma sonrası aldığınız kararlarda bir netlik kazanacaksınız. Kişisel gelişim ile ilgili bir izolasyon süreci yaşamak isteyebilirsiniz.
Bu Ay tutulmasından sonra kendi iç dünyanızda neleri keşfettiğiniz konusunda bugüne kadar net olmayan düşüncelerin, artık netlik kazanır.
*
 
Sağlıkla
 

 

Özlem Çetinkaya YILMAZ
 
Danışmanlık: 05327028156
 
hadesinkralicesi@gmail.com
 
Etiketler: 7 AĞUSTOS 2017 AY TUTULMASI, özlem çetinkaya yılmaz, astroloji, burçlar
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
11 Temmuz 2018
13 TEMMUZ 2018 GÜNEŞ TUTULMASI
31 Mart 2018
31 Mart Dolunay'ında Neler Olacak?
16 Mart 2018
17 MART 2018 BALIK YENİAYI
28 Şubat 2018
2 Mart 2018 Dolunay'ında Neler Olacak?
12 Şubat 2018
15-16 Şubat 2018 Güneş Tutulması Bizi Nasıl Etkileyecek?
29 Ocak 2018
31 Ocak 2018 Aslan Ay Tutulması
16 Ocak 2018
17 Ocak Oğlak Yeniayı
02 Ocak 2018
2 Ocak 2018 Yengeç Dolunayı
18 Aralık 2017
18 ARALIK 2017 YAY YENIAYI
03 Aralık 2017
3 Aralık Dolunay'ında Neler Olacak?
11 Kasım 2017
18 Kasım Akrep Yeniay'da neler olacak?
04 Kasım 2017
4 Kasım 2017 Dolunayı Boğa Burcunda
17 Ekim 2017
19 Ekim Terazi Yeniayı
05 Ekim 2017
5 Ekim Koç Dolunayı
20 Eylül 2017
20 EYLÜL BAŞAK YENİAYI
09 Eylül 2017
6 Eylül Dolunay'ı sonrası neler olacak?
17 Ağustos 2017
21 Ağustos Güneş Tutulması
17 Temmuz 2017
23 Temmuz Yeni Ay'da neler olacak?
08 Temmuz 2017
9 Temmuz Oğlak Dolunay'ı
17 Haziran 2017
24 HAZİRAN YENGEÇ YENİAY’I
05 Haziran 2017
9 HAZİRAN YAY DOLUNAYI
10 Mayıs 2017
11 Mayıs Akrep Dolunay'ında neler olacak?
26 Nisan 2017
26 Nisan Yeniay'da neler olacak?
08 Nisan 2017
11 NİSAN DOLUNAY’I
27 Mart 2017
“Yepyeni Bir Ben İçin, İlk Adım” 28 Mart Yeni Ay!
11 Mart 2017
12 Mart 2017 Dolunay'ında neler olacak?
05 Mart 2017
3 Mart- 16 Nisan VENÜS Retrosu
25 Şubat 2017
26 Şubat 2017 Yılın İlk Güneş Tutulması
10 Şubat 2017
11 ŞUBAT 2017 AY TUTULMASI
27 Ocak 2017
28 OCAK 2017 KOVA YENIAY’I
11 Ocak 2017
Ocak 2017 Yengeç Dolunayı
21 Aralık 2016
Merkür Retrosunda neler yaşanacak?
12 Aralık 2016
14 Aralık İkizler Dolunay'ı
27 Kasım 2016
29 Kasım Yeniay'ı
13 Ekim 2016
16 Ekim Dolunay'ında neler olacak?
02 Ekim 2016
1 Ekim Dolunay'ı neler getirecek?
15 Eylül 2016
16 Eylül'de Yılın 3 Ay Tutulması Yaşanacak!
01 Eylül 2016
1 Eylül Güneş Tutulması
31 Ağustos 2016
Yılın 3.Merkür Retrosu
17 Ağustos 2016
18 Ağustos Ay Tutulması
01 Ağustos 2016
2 AĞUSTOS 2016 ASLAN YENIAY’I
22 Temmuz 2016
20 Temmuz Dolunay'ında neler yaşanacak?
04 Temmuz 2016
4 TEMMUZ YENİAY’I Sezgilerimizin Yeniay’ı
20 Haziran 2016
20 Haziran Dolunay...Son Perde!
05 Haziran 2016
5 Haziran Yeniay'da bizi neler bekliyor?!
21 Mayıs 2016
22 Mayıs Dolunay'ında Neler Yaşanacak?
05 Mayıs 2016
6 MAYIS YENIAY’I
30 Nisan 2016
Merkür Retrosu ile hayatımızda neler değişecek?
21 Nisan 2016
22 NISAN DOLUNAY
20 Mart 2016
23 MART 1. AY TUTULMASI
13 Mart 2016
Mars Yay Burcunda
28 Şubat 2016
9 MART 2016 GÜNEŞ TUTULMASI
22 Şubat 2016
22 ŞUBAT 2016 DOLUNAY’I
22 Ocak 2016
24 OCAK 2016 ASLAN DOLUNAY’I
02 Ocak 2016
2016 Aslan Burcu
02 Ocak 2016
2016 Balık Burcu
02 Ocak 2016
2016 Kova Burcu
02 Ocak 2016
2016 Oğlak Burcu
02 Ocak 2016
2016 Yay Burcu
02 Ocak 2016
2016 Akrep Burcu
02 Ocak 2016
2016 Terazi Burcu
02 Ocak 2016
2016 Başak Burcu
02 Ocak 2016
2016 Yengeç Burcu
02 Ocak 2016
2016 İkizler Burcu
01 Ocak 2016
2016 Boğa Burcu
01 Ocak 2016
2016 Koç Burcu
09 Aralık 2015
11 ARALIK YENIAY’I
24 Kasım 2015
26 KASIM DOLUNAY’I
11 Kasım 2015
11 Kasım Yeniay'ı
Haber Yazılımı