Yazı Detayı
28 Ağustos 2017 - Pazartesi 10:59
 
İnsanlarımızın Yalnızlaşma Nedeni Nedir ?
Ferah Uslu Özer
info@medyaextra.com
 
 

 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlarımız yalnızlaşmaya başladı.Düşünecek olursak tek sebep sevgisizlikten kaynaklanıyor ve gün geçtikçe insanlarımızın bireysel yaşamayı tercih etmeleri gün gibi ortada.Bu durumu iyi ve kötü halleri çok düşündürücü.Bu iki durumun tek birleştiği orta nokta sevgisizlikten geçer ve hastalığın adıda  stres .

Stres dediğimizde her insanın başına her yaşta başına gelebilen rahatsızlıktır. Evimizde olsun, etrafımızdaki yakın dostlarımızda olsun ve  dışarı çıktığımızda etrafımıza göz geçirdiğimizde  insanların yüzlerinin hep düştüğünü  gülmeyi unuttuklarını her an görebiliriz.  Sanki ellinden sevgileri alınmış gibi dolaşıyorlar sanki robotlaşmışçasına .Gelecekte robatlar gülecek biz insanların  yerine.

Biz insanların sevgiyi yok edersek yaşayan ölüden farkı olmaz.İşte bu nedenle insanlarımız yalnızlığı seçer oldular.Bir düşünelim bakalım kaç kişi birileri için ölüyorlar.Düşünenler neredeler ? Neden sevgimizi paylaşamıyoruz?Neden bencilce duygu olarak devam ediyoruz ? Çünkü insanın sevgisi  nefret duygusu ile bire bir eş değerdedir bu nedenle üzülmüyoruz. Günümüzde kaç insan ölüyor ? Kaç hayvanı çeşitli işkence ile öldürüyoruz? Yaşadığımız ve nefes aldığımız doğayı , sularımızı  ve havamızı  kirletiyoruz?

Bu sebepten dolayıdır ki yüzlerimiz gülmüyor, yüzlerimiz donuk , yüreklerimiz donmuş , bakışlarımız matlaşmış sevgisizlikten dolayı .Sevmeyi unutmuşuz yok etmişiz içimizde.Herkeste sahte bakışlar, gülüşler yani polyannayı oynar oldular.Nereye gidersek gidelim hep aynı yüzle karşı karşıya kalıyoruz.

Bir diğer etkende yaşam şartlarımızın gün geçtikçe zorlaşması, dayanma gücünün tükenme noktasına geldiği, ekonomik şartların zorluğu bizler için hep bir sebeptir. Bilmediğimiz sorunu çözemediğimiz sebeplerden dolayı birbirimizle iletişim kopukluğu yaşanıyor istemesekte.Etrafımıza bakıyor ama görmüyoruz öylesine boş boş, anlamsızca , ifadesizce ve karamsar düşüncelerle.

Hiçbir şey bizi mutlu etmiyor mutlu olmayı beceremiyoruz.Karamsar  düşünce içinde olduğumuz sürece  içimizde var olan sevgiyi attığımız için mutlu olmayı beceremiyeceğiz.Mutluluğumuzu sevgi olmadığı için boşa harcıyoruz.

Bunlar hepimizin yaşadığı ve başına gelebilecek duygudur.Her zaman birbirimize ihtiyacımız vardır ve var olacaktır.Sevgi  her insanın benliğinde vardır ve inancında saklıdır.Sevgi paha biçilmez duygudur .Bu duygularımızın tükendiği zaman inancımıza sığınarak sığınmalıyız.Neye inanıyorsak o bizim  içimizde var olan kurtarıcımızdır.Bizleri yaradan büyük rabbimizin rahmetinden asla umudumuzu kesmemeliyiz.Bu kadar değerli ,bizleri mutlu eden  yüzümüzü güldüren sevgimiz azalmasın.Her birimiz birbirimize sevgi ile yaklaşalım yalnızlaşmaktan uzak kalalım.

                                                                                    

 
Etiketler: İnsanlarımızın Yalnızlaşma Nedeni Nedir , ferah uslu, yaşam, yazı
Yorumlar
Haber Yazılımı