301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
03 Şubat 2019 - Pazar 11:12
 
Kandimiz İçin bir Şeyler Yapalım
Ferah Uslu Özer
info@medyaextra.com
 
 

 

Şu dünyada ne kadar ömrümüz kaldı ki ? Hayat çok kısa kendimizi üzmeyelim, yormayalım , yaşamın keyfini çıkaralım  demiyor muyuz ?  Bir yerden başlamak gerek girişimci olalım, çalışalım, üretelim ve ardımızda kalıcı bir şeylerimiz olsun.

Planladığınız, düşündüğünüz bir proje varsa sizler girişimcisiniz zaten. Bu sadece o an için yaşamımızın her alanı için geçerlidir. Amacımız başarılı girişimci olmak ise  düşünsel emeğimizi ekonomi değere dönüştürebiliriz. Başarılı girişimci olabilmek için eğitimli, deneyimli  olursak bir adım önde oluruz asla  sınırlandırmadan aynı çizgide yol almaya devam etmeliyiz

 Hedefimize ulaşmak için devamlı araştırmak,sorgulamak ve yenilikçi anlayışın dışına çıkarak en farklı olanı başarmaktır. Yapmayı düşündüğü işi  önce sevmeli bu konu hakkında  bilgi sahibi olmalıyız. Planlı, düzenli ve araştırma yaparak,kararlı, emin adımlarla  inanarak ilerlemeliyiz .Liderliği yakalamak için  gerekli kuralları yerine getirmeliyiz.

Başarılı girişimcilerin ön sezgileri çok güçlüdür , olumlu yaklaşan, kolayca iletişim kurabilen kişilerdir ve  hedef kitlelerin değişkenlik göstermesi durumunda anında cevap bulabilme yeteneğine sahiptirler. Esnek kıvrak zeka ve tutkulu olmak  çok önemli. Vizyonunu  karşı tarafa en iyi şekilde htirmesi yapmış olduğu işe aşkla , tutkuyla bağlı olmasıdır. Başarılı girişimcide özgüven de çok önemli. Kişi  ben bu işi başarabilirim, her zorluğu aşabilirim   düşüncesi  ile kendine karşı güveni ne kadar  fazla ise başarıya o kadar yakındır.

 Bazen fazla özgüven ve cesaret  insanı ileriye taşımayabilir onun için dikkatli olmalı ve risk almayı korkmadan alabilmeli. Ancak akılını en iyi şekilde kullanırsa hedef kitleyi yakalar. Son zamanda üretmekten ziyade tüketiyoruz. Bu sebeple  başarılı olmak için odaklanarak yolumuza devam etmeliyiz.

Sonuç olarak girişimcilik insanlar tarih boyunca varlığını sürdürmek , geliştirmek için çaba sarf etmiştir.Dünyanın neresinde olursak olalım bir girişimci daima yeniliğe açık olmalı, geliştirmeli, öğrenmeye , araştırmaya devam etmelidir. Başkalarının görmediği fırsatları  iş hayatına geçirmek için risk alarak adım atabilir. Karşısına çıkabilecek engelleri ve kendindeki hataları  gözden geçirerek kendimize ders çıkartarak  edineceğimiz tecrübeyi asla unutmamalıyız. Yenilik ve yenilikçi düşünce temel adımdır.Yenilik kişilerin yaşam düzeyini artırır bu bir süreçtir .Yeniliği en iyi şekilde kullanmak ekonomik ve sosyal hayatta fayda sağlar.

                                                                                 FERAH USLU

 
Etiketler: Kandimiz, İçin, bir, Şeyler, Yapalım,
Yorumlar
Haber Yazılımı