301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
24 Şubat 2019 - Pazar 16:37
 
Orhan Bademli...Bir Kozalağı Hayal Ettim ve Tasarladım
Orhan Bademli
info@medyaextra.com
 
 

 

Globalleşen dünyada teknolojinin hızlı gelişimi ürün ve hizmetlerin çeşitlenmesine ve farklılaşmasına sebep olur. Tasarımlarınızda hayalinizdeki birikimleriniz ne olursa olsun bazen bir canlının figüründen bazen de bir objeden esinlenirsiniz…

 

Zira günümüzün sanatçıları tercih ve talepleri, “Trend setter” olabilen hem de “yaratıcılığını kişilerin Ruhuna dokunabilen” bilgi, deneyim, uzmanlaşma ile fark yaratan  sanat, yenilik ve yaratıcılığı,harmanlayarak  “Duygularını paylaşmaya” zemin hazırlamaktadır.

 

Yaşam sürecimizde tasarlanan biçimleri şekilsel ve duygusal yorumlamalarımızla özel olarak değerlendiririz… Ayrıca tasarım ve tasarlanan ne olursa olsun anlaşılmasını istediğimiz objelerdir.

 

Tasarlanan her ne olursa olsun, tasarlayanla, kullanan kişilerin, duygusal çizgileri çoğunlukla  uyuma ve değer veren profiller oluyor, bu durum çevrelerindeki tüm insanlara dikkat hayret bazen de hayranlık uyandıran yorumlarını duyabiliyoruz…

 

Her sektörde olduğu gibi kuaförlük alanında da bu tip farklılılığımı ve başarımın sırlarına gelince üretkenlik limitlerimi zorluyorum çünkü işimi. ciddiye alıyorum Seviyorum ve tutkuyla yapıyorum ama yinede eğlenerek ve eğlendirerek yapıyorum…

 

Basit  ve sıradan işleri bile amatör bir ruh, akademik bir anlayışıyla “mükemmel” yapmak için çabalıyorum.

 

her işi adeta titizlikle proje yönetim süreci gibi algılıyor ve bu felsefeyle yola çıkarak geniş bir network ile araştırıyor, gözlemliyor ve başarıyla sonuçlandırıyorum.

Mesela ne mi yapıyorum??  Bazen günümüzün moda ve trendlerini de koklayarak ilham kaynaklarımı zamanın ötesine taşıyor, zıt kutupları harmanlıyorum ….

 

Orhan bademli olarak vizyonum oldukça radikal zira ben geleceğin kadın profilini yeniden tanımlamaya calışıyorum..

Amacımız; ezber bozmak, karıştırmak ve minimalist  bir  görünüm altında, güzellik kodlarını yerinden oynatıp adeta yepyeni bir “Formül” yaratmak.

Bir başka deyişle ben bilgi, teknoloji  ve yaratıcılığımı kusursuz uyumunu kullanarak müşterilerime yaptığımız projelerin hayalini kurdurmak mesleki alanımda en keyifli  anlarım….

Tasarladığım saçta ipek böceklerinden ilham alarak, mankenimde güçlü bir görünüm yarattım. Hacimli bir saç oluşturup adeta kozalak figürünü mankenimde yeniden yorumladım. Özellikle hayal dünyamda tabiatın bize sunmuş olduğu güzelliklerin sırlarını saçta yorumlarken yine amatörce bir düşünce ve büyük bir titizlikle saç modelimi finalize ettim.

 

Saç yaparken her zaman adeta bir çocuğun hayal gücüyle alışkanlıklarımı ve bütün kodlarımı değiştiriyorum. Burada da karşımda kozalağı hayal edip  görüp saç modelimi adeta bir kozalağı gibi baştan tasarladım.

 

Orhan bademli

 

 
Etiketler: orhan bademli, saç tasarımı, saç , moda, kadın, saç modası
Yorumlar
Haber Yazılımı